Hasiči spolu s městskou policií vyrazili do sokolovských ulic zkontrolovat průjezdnost těžké techniky. Na sídlištích to byla v některých místech katastrofa. Uličky, kde projelo sotva osobní auto, si uniformovaní muži nafotili. Do toho museli poslouchat spílající majitele zaparkovaných aut, kteří ihned vyběhli ven. Příště budou strážníci nekompromisní a nechají auta odtáhnout. Mohou tím zachránit řadu životů při případném požáru v panelových domech. V podobných případech rozhoduje každá minuta. 

„Proč si fotíte mé auto? Tady se nedá kde parkovat! Je to stále dokola. Někdo nás udá a hned mám za stěračem lístek," rozčiloval se jeden z řidičů na sídlišti Vítězná při preventivní akci hasičů a strážníků. Cílem preventivní akce bylo upozornit na stálý problém parkujících aut v ulicích města, která zabraňují průjezdu techniky v případě zásahu.

„Nebyla vytipována konkrétní místa, hasiči společně se strážníky projeli namátkově Sokolovem záměrně už v 16 hodin odpoledne. Chtěli zjistit průjezdnost v odpoledních hodinách. Pokud by se akce konala večer, byl by průjezd ještě komplikovanější," říká mluvčí hasičů Martin Kasal.

„Nechtěli jsme rozdávat hromady pokut. Smyslem celé akce je upozornit obyvatele, že je potřeba dodržovat pravidla parkování, tak aby vozidla hasičů či záchranné služby mohla bezproblémově dojet do míst, kde jsou potřeba," vysvětlil velitel sokolovské stanice Ladislav Zapf.

Akce budou pokračovat, a to bez předchozího upozornění. „Během té prozatím poslední hasiči zjistili komplikovaný průjezd především na sídlišti Michal v ulicích Alšova, Mánesova, Kosmonautů či Jelínkova, v centru města pak v lokalitách Růžové náměstí, Lidické nábřeží či ulice Karla Čapka," dodal Kasal.