Milan Ohnisko, básník, nakladatelský a časopisecký redaktor, editor a kulturní publicista, představil divákům dvě své knihy, Oh! a Světlo v ráně. „Od počátku panovala v sále uvolněná atmosféra. Krátké a úderné básně si získaly přízeň našeho mladého publika z gymnázia. Úspěch nepřišel zajisté jen díky skvěle vybraným ukázkám, ale i díky přátelskému přístupu,“ zhodnotila knihovnice Klára Hušková. „Po skončení besedy se studenti dobrovolně zdrželi v sále a rozvinuli s Ohniskem zajímavou debatu o literatuře a o jejich vlastní tvorbě, což básníka velmi potěšilo a nabídl jim i svou podporu,“ dodala.

Další setkání přivede do Chodova českou spisovatelku a novinářku Ivanu Myškovou. Ta vystudovala tvůrčí psaní a mediální komunikaci na Literární akademii v Praze. Její prozaický debut byl původně psán jako diplomová práce na akademii. Pracovala pro kulturní pořad Mozaika na Českém rozhlase Vltava. Její novela Nícení byla nominována například na cenu Česká kniha 2013 a v tomtéž roce i na Cenu Josefa Škvoreckého.

Sokolovské náměstí Budovatelů.
Náměstí se promění v parkoviště. Zmizet z něj musejí i oblíbené trhy

Projekt Spisovatelé do knihoven vznikl ve spolupráci Asociace spisovatelů a podpořilo ho Ministerstvo kultury ČR. Od září 2017 do června 2018 objíždí desítka uznávaných českých autorů postupně deset knihoven v různých koutech republiky. A chodovská městská knihovna je jako jediná v Karlovarském kraji mezi nimi. Na setkání s Ivanou Myškovou se můžete do knihovny vydat ve středu 18. dubna od 10 hodin.