Krkolomného přebíhání silnice jsou od pondělí ušetřeni školáci, kteří se odpoledne autobusem vracejí domů do Staré Chodovské. Dříve spoj zastavoval u zastávky na frekventované silnici od Chodova směrem na Vřesovou, teď ale zajíždí přímo až do vsi. To se lidem líbí, zdejší komunikaci totiž považují za poměrně kritickou.

„Někteří řidiči tady jezdí doslova jako blázni. A teď si představte, že se za autobusem motají děti a snaží se přejít. No to je skutečně hodně nebezpečné,“ prohlásil jeden z místních.

O úpravu školních spojů již obyvatelé Staré Chodovské dlouho usilovali. A nyní se konečně dočkali. „Na základě jejich požadavků jsme zahájili jednání s krajským úřadem a dopravcem Lignetou. Z toho vzešla úprava dvou školních spojů ve 12.35 a 13.50 při odjezdu od obchodního centra Tipo v Chodově. Autobus projíždí celou vesnicí a zpět se vrací po hornické komunikaci na Vřesovou,“ vysvětlil změnu starosta Chodova a současně krajský zastupitel Josef Hora. „Pro nás to znamená zvýšení nákladů o 1500 korun,“ doplnil Hora s tím, že tímto způsobem budou spoje jezdit do konce letošního června.

„Poté vyhodnotíme, jaký byl ze strany cestujících zájem a nakolik byly autobusy obsazovány. Podle toho se pak rozhodneme pro nějakou definitivu, která by měla platit zase od září,“ dodal.