Spadá pod neziskovou organizaci a jedná se o skupinu instruktorů a zdravotníků, kteří mají letité zkušenosti s prací v integrovaném záchranném systému. „Už mnoho let se věnujeme práci s dětmi a mládeží formou dětských letních táborů,“ řekl hlavní vedoucí Dominik Hauner. Spolek se zaměřuje na vojensko-policejní tematiku, při které se děti-kadeti učí základní a bezpečnou manipulaci s airsoftovou zbraní, taktice, posílení týmového ducha, ale i první pomoci. Turnus letního tábora by se měl uskutečnit 9. až 22. srpna v kempu Čichořice v obci Chyše. „Zatím jsou pro nás zprávy příznivé,“ dodal Dominik Hauner. „Military tábor je zaměřený hodně na přírodu,“ přiblížil.

Za cíl si akce klade vytáhnout dnešní mládež od počítačů a telefonů. Ne nadarmo má podtitul Máš na to, přežít bez mobilu? Na děti čeká nejen střílení z airsoftových pistolí, ale také zdravověda či topografie. „Děti se seznámí s policejní taktikou nebo bojovými operacemi,“ řekl další z vedoucích Jaroslav Kolouch. Chybět nebude ani zkušenost přežití v lese, stavění přístřešku nebo se děti naučí rozdělat oheň křesadlem.

„Chtěli bychom, aby poznaly nové kamarády, navázaly nová přátelství a poznaly, že svět nezačíná a nekončí u počítačů, tabletů a mobilů.“

Děti se mohou těšit na nezapomenutelné zážitky. „Lákadlem je určitě civilní vrtulník, pozemní vojenská technika, přijede se na nás podívat také záchranná služba, Besip, psovodi vězeňské služby nebo městská policie,“ uvedl Dominik Hauner.

O osmdesát dětí se bude starat více než dvacet vedoucích a instruktorů z řad armády, policie a civilního sektoru. „Potřeba je mít airsoftovou pistoli. Pokud někdo nemá, není to problém. Zajistíme pronájem po celou dobu tábora. Byli bychom také rádi, kdyby děti nechaly mobily doma,“ řekl vedoucí.

Tábor je určený také pro děti, které jsou přírodou nepolíbené. „Nemusí se bát ani ten, kdo není tak úplně zdatný. Chceme, aby si to děti užily, a program je přizpůsobený úplně všem,“ ujistil Jaroslav Kolouch. Kapacita tábora je osmdesát dětí.

„Zatím volné kapacity máme. Ti, které to zajímá, nás mohou kontaktovat prostřednictvím našich webových stránek. Nebráníme se ani osobnímu setkání, kde se rodiče mohou zeptat na cokoli, co je zajímá,“ dodal Dominik Hauner.