Dne 20. září 2007 se uskutečnila jedna z dalších akcí projektu Spolupráce SOŠ Kynšperk s Kolping-Bildungs-Zentrum für Plauen GmbH.
Akce se uskutečnila ve škole v Plavně a měla název ,,Den brambor“. Celý program byl pečlivě naplánován a všem zúčastněným se velmi líbil. Naši i němečtí žáci byli losováním rozděleni do pěti družstev a soutěžili mezi sebou. Například které družstvo nejdříve oškrábe brambory, kdo vytvoří nejdelší bramborovou slupku, kdo nahází nejvíce bodů bramborou, kdo vyřeže nejhezčí figurku do bramboratd.

Dále vytvořili společnou nástěnku na téma brambory, předávali si recepty, tvořili puzzle… atd. Hodně jsme se při tom nasmáli, žáci obou zemí se sblížili a vznikla nová přátelství. Všechna družstva nakonec obdržela diplomy a malé dárečky za účast.

Dále následovala druhá česko–německá soutěž ve vaření mezi žáky KBZ für Plauen a SSZ Sokolov (SOŠ Kynšperk nad Ohří), která se uskutečnila ve čtvrtek 4. října na odborném pracovišti v Kraslicích.

Akce se zúčastnili čtyři žáci německé a čtyři žáci české školy za doprovodu pedagogických pracovníků. Před zahájením vznikly dva týmy.V každém týmu byli 2 žáci německé a 2 žáci české školy. Úkolem každého týmu bylo připravit z potravinového koše menu o třech chodech pro 15 osob.
Žáci spolupracovali s vysokým nasazením a připravili chutné a dobře vypadající pokrmy. I přes jazykovou bariéru se obě zúčastněné strany snažily a angažovaly ke vzájemné spolupráci.

Nakonec tým 1 připravil jako předkrm rajčata s mozzarelou, jako hlavní jídlo filé z lososa na koprové omáčce s brambory, basmati rýží a nudlemi, jako moučník palačinky plněné magokrémem.

Tým 2 připravil jako předkrm míchaný salát, marinovaného lososa s tomato-paprikovou bramborovou kaší, basmati rýží a plněné nudle česnekovým krémem, jako další chod následovaly mini palačinky s marmeládou a skořicovým krémem. Jídlo bylo vynikající a všem chutnalo.

Jako známka dobré spolupráce obou škol je také to, že proběhla od 15. do 19. října výměnná praxe na německém pracovišti v Plavně. Poprvé navštívilo 5 žáků naší školy, SOŠ Kynšperk nad Ohří (SSZ Sokolov), s pedagogickým dozorem odborné pracoviště v Kolping Bildungszentrum für Plauen, kde se podíleli na společné přípravě pokrmů a zdokonalili v německém jazyce.

Na projektu a na další spolupráci mají obě školy zájem, za SOŠ Kynšperk nad Ohří (SSZ Sokolov) Mgr. Hana Jandíková a za plauenskou školu vedoucí Wolfgang Smidt.