Jde o kompletní rekonstrukci šaten v areálu Baníku Sokolov za 10 milionů korun. Nenašla se stavební firma, která by do projektu vstoupila.

„Mrzí nás, že jsme museli zrušit akci, sportovcům jsme to slíbili. Navýšili jsme cenu na 10 milionů. Bohužel, na tuto zakázku se přihlásila pouze jedna stavební firma. Ta řekla, že pod 14 milionů to neudělá,“ říká starosta Sokolova Jan Picka.
Jak dále dodal, otázkou rekonstrukce všech šaten na Baníku se budou zřejmě zabývat až noví zastupitelé, kteří budou uvolňovat finance na rok 2019.

„Musím podotknout, že když jsme zveřejnili cenu 10 milionů, schytávali jsme to z mnoha stran. Mnozí rádoby odborníci na sociálních sítích nás osočovali, že to je drahé. Tady mají odpověď,“ dodal Picka.

Zklamaní jsou nejen dospělí sportovci, ale i rodiče, jejichž děti na Baníku sportují.

„Šatny jsou čisté, udržované, vymalované, ale je to jen takzvaná slupka na oko. Je třeba v nich udělat novou elektroinstalaci, zajistit klimatizaci či kvalitní odvětrávání, aby se v zimě netvořila plíseň. Ale největším problémem je jednoznačně sociální zařízení, zejména záchody. Na dolní čtyři šatny připadá jeden záchod. Kluci pak musejí běhat po celém stadionu a hledat nějaký volný. Další šatny jsou o patro výš a také na ochozu. Sprchy jsou jakžtakž udělané, ale před lety a už by si také zasloužily rekonstrukci,“ popsal stav šaten na Baníku jeden z rodičů, jehož syn hraje hokej, Robert Pitoňák.

Zimní stadion prochází postupně rekonstrukcí již léta. Po stamilionové rekonstrukci střechy a klimatizace přišlo na řadu i okolí ledové plochy včetně střídaček.