Sedm let sloužící umělý trávník v areálu Baníku se dočká výměny. Povrch je hojně využívaný fotbalisty z celého regionu a na některých místech už byl opravovaný. Sokolov vybral dodavatele, který přes léto povrch vymění, a to za 12,8 milionu korun.

„Jde o revitalizace sportovišť a volnočasových aktivit. Jednou z těchto akcí je právě nový umělý trávník v areálu Baníku. Je také tou nejdražší," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Těmi dalšími jsou sadové úpravy v Areálu sportu a zdraví a také na Baníku a poslední je revitalizace hřišť v Areálu sportu a zdraví. Tyto tři akce vyjdou celkem na zhruba 5,5 milionu korun.

Je zde však několik drobných akcí najednou a takzvaně napasovat je na sebe může být problém. Některé úpravy se týkají sadových úprav, jiné samotné revitalizace hřišť.
„Část sadových úprav musí proběhnout hned na začátku na jaře a část ihned po skončení drobných prací, které v areálu budou probíhat. Dílčích malých staveb je tam celá řada a bude to komplikované sladit, napasovat na sebe, aby například dělníci, co dělají povrchy, to poté nerozjezdili a podobně. V říjnu to musí být zkolaudované," dodal Jakobec.