„Město přispělo Spartaku 2,5 milionu a stejnou částku obdrží jako dotaci z Operačního programu Životní prostředí na snížení energetické náročnosti objektu šaten na hřišti,“ uvedl starosta Horního Slavkova Alexandr Terek. Objekt šaten se tak bude v průběhu července zateplovat a na střechu se umístí kolektory na ohřev vody. Vzhledem k tomu, že v průběhu týdne se v areálu trénuje a o víkendu hrají zápasy, bude to znamenat i velkou úsporu peněz.

Investice do areálu vítá předseda TJ Spartak Vladimír Zábranský. „Tady se naposledy něco dělalo někdy v 70. letech minulého století. Od té doby do toho nikdo nedal ani korunu a ten stav tomu odpovídá,“ poznamenal. Objekt chátrá. Sportovci se sice snaží o základní údržbu, natírají zábradlí, starají se o trávník, pustili se do opravy plotu, všechno ale pouze ve finančních možnostech, které mají. „Jsme spolek, který dostane 380 tisíc na činnost od města a 320 tisíc nás stojí energie. To už na činnost, natož na nějaké opravy nezbývá,“ konstatoval předseda s tím, že co zvládnou, udělají. Snaží se i vydělat peníze například pořádáním plesu nebo akce Slavkov sobě, ale do větších oprav se pouštět nemohou.
Starosta Terek si je katastrofálního stavu zdejšího sportovního areálu vědom. „Věřím, že se nám postupně bude dařit uvádět areál do trošku reprezentativnějšího stavu,“ byl by rád a sportovci určitě taky.