Ocenit sportovce a zviditelnit jejich nejlepší výsledky dosažené za minulý rok. To je cílem ankety, která si všímá talentů, dospělých, jednotlivců i kolektivů, kategorie masters, snažení trenérů, cvičitelů, ale také připomíná úspěchy významných odchovanců, kteří se proslavili za hranicemi našeho kraje. Jak bohaté je Sokolovsko na takové osobnosti, se již příští týden 7. března dozvědí návštěvníci Městského divadla v Sokolově. Od 18 hodin tu vypukne slavnostní vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců roku 2010 okresu Sokolov.

Řada měst po celé České republice jména svých nejlepších borců již zná. Nyní je na řadě Sokolov. „Rok od roku se tato anketa posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se vyhlašuje 43 okresních a 7 krajských kol. Všechna krajská vyhlášení pak uvidí diváci na sportovním kanálu ČT4,“ sdělil ředitel produkční agentury ČOK CZ Roman Šimon.
„Jedná se o dvacetiminutové záznamy, ve kterých bude vždy shrnuto to nejpodstatnější z celého galavečera. Snažili jsme se dostat do televize vyhlášení ze všech krajů, a tak jsme kromě krajských kol nabídli ČT4 ještě čtyři kola okresní. Diváci tak uvidí vyhlášení ve Znojmě, Kolíně, Přerově a Opavě,“ doplnil Šimon.

Slavnostní večer má vždy bohatý doprovodný program. Nejinak tomu bude i letos. Hosté se mohou těšit na zpěvačky Martinu Pártlovou a Moniku Agrebi. Ta má pro všechny ´Sportovce roku´ velké překvapení, složila pro ně totiž hymnu. Dobrou podívanou slibuje také artistické vystoupení manželů Kaiserových. Celým večerem bude provázet fotbalovými přenosy na televizi Prima prověřený Radek Šilhan.

Akce se koná pod záštitou starosty Sokolova Zdeňka Berky. Veškeré informace a termínovou listinu najdete na webových stránkách www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.