Rekonstrukce sportovišť, nový umělý trávník a sadové úpravy. To vše má v plánu sokolovská radnice v jedné dotační akci, rozdělené na několik částí. Jde o revitalizaci sokolovských sportovišť. V těchto dnech spustila práce, aniž by úředníci věděli, zda dorazí dotace, či nikoliv. To budou vědět až v září.

„Máme hlavu ve smyčce, ale jsme odvážní. Pokud bychom v minulosti nepostupovali podobně, byla by v Sokolově třetina z dosavadních hotových projektů," zhodnotil situaci kolem přípravy a realizace projektů za pomoci dotací místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Sokolov již ví, že jeho žádost o dotaci nevyřadili pro formální nedostatky. Takže vedení města věří, že z 99,9 procenta peníze dorazí. Pokud by se v žádostech objevily nějaké nesrovnalosti, Sokolov by zřejmě práce odložil na příští roky, nebo by započal pouze některé z nich.

„Sadové úpravy započaly prakticky ihned po podpisu smlouvy, protože čas kvapí," upřesnil Jakobec. Výběrová řízení na zhotovitele sportovišť jsou spuštěna. Je zde však několik drobných akcí najednou a takzvaně napasovat je na sebe může být problém. V projektu je zahrnutý i umělý trávník v areálu Baníku.

„Některé úpravy se týkají sadových úprav, jiné samotné revitalizace hřišť. Část sadových úprav musí proběhnout hned na začátku na jaře a část ihned po skončení drobných prací, které v areálu budou probíhat. Dílčích malých staveb je tam celá řada a bude to komplikované. V říjnu to musí být zkolaudované," dodal Jakobec.
Připravuje se výměna umělého trávníku na hřišti v areálu Baníku Sokolov, což bude největší investice, asi 10 milionů korun.

„Je opravdu zapotřebí. Hřiště je neustále vytížené a tráva dostává zabrat," řekl jeden z trénujících sokolovských fotbalistů. V Areálu zdraví by se měla postavit hřiště, lavičky, klouzačky, hřiště pro pétanque, stoly na šachy a podobně. Hojně využívaná lokalita by tak dostala nový rozměr využití. „Areál zdraví a sportu je pro takové aktivity přímo ideální," myslí si Eva Rajchrtová.