Na soukromém pozemku v Tovární ulici mělo vzniknout nové sportcentrum, které ve městě zoufale chybí. Lidé se několikrát obrátili s prosbou i na radnici, aby ho ve městě nechala vybudovat. Ta se proto rozhodla pozemek prodat soukromému investorovi, který přislíbil centrum postavit ve stanovené lhůtě, od svého záměru bude ale muset upustit.


Loketský zastupitel Patrik Stangar totiž nezískal potřebné dotace z evropských fondů. Plánovaný projekt zahrnuje tenisové kurty či nafukovací halu.
„Dvakrát byla podaná žádost o dotace, které nebyly udělené. Z mého pohledu z nesmyslných důvodů. Peníze tam byly. Nabyl jsem dojmu, že si pro udělování dotací vytváříme podmínky tak, abychom pak peníze vraceli zpět do rozpočtu EU. Jsme papežštější než papež," uvedl Patrik Stangar, který má od stavebního úřadu ještě tři roky na realizaci celého záměru.


„Do projektu jsem již investoval řádově statisíce a určitě ho neopouštím. Pouze možná bude muset doznat nějakých změn, co se týče objemu investice. Letošní práce tedy budou pouze přípravného charakteru," doplnil zastupitel Stangar. Někteří obyvatelé Lokte nepovažují lokalitu v Tovární ulici za perspektivní. Podle některých lidí je prý daleko od centra. „Myslím si, že Tovární ulice nepatří mezi místa, kde by se lidé soustředili na sport, ale třeba se mýlím," svěřil se Josef Černý z Lokte. Město v minulosti zvažovalo velké sportcentrum vybudovat místo zahrádek pod hlavním mostem. Z veřejné ankety ale vyplynulo, že v této lokalitě by lidé ocenili spíše relaxační místo pro seniory nebo klidovou zónu. Uvítali by i cvičební stroje.