Hektické, našponované, je to nářez. Podobnými slovy komentuje starosta Březové na Sokolovsku Miroslav Bouda právě finišující dostavbu Multifunkčního centra ve městě. Druhá, takzvaně vzdělávací etapa navazuje na tu předchozí, jež byla označena jako sportovně-kulturní. Koncem září by tak měl být hotov komplex, jenž nemá v regionu obdoby.

„Denně je na stavbě kolem 60 lidí. Všichni makají naplno, termín je 22. září. V těchto dnech tu lze potkat například dělníky, kteří pokládají lino, zapojují elektrické rozvody či montují nábytek. Nechybí instalatéři, topenáři, zedníci a čeká nás i malování," naznačil frmol na stavbě Bouda. Jak upřesnil, druhá etapa je zhruba desetkrát náročnější než ta první, při které se stavěla sportovní hala.

„Jde o technické zázemí techniky i budoucích návštěvníků. Zvuk, divadelní technika, opona, konferenční sál či knihovna, kterou nám budou moci okolní města a obce závidět," naznačil Bouda.

Sám je na stavbě každý den a na otázku, jak probíhala stavba a dařilo-li se dodržovat přísné podmínky poskytovatele dotace, se pousměje. „Bylo to těžké. Kdo komunikuje s lidmi kolem regionálních operačních programů, ví, o čem mluvím," naznačil složitost celé akce Bouda.

Nemovitost se po rekonstrukci spojí s moderním sportovním stánkem a vytvoří tak jeden celek. V budově bude velký a malý kinosál, divadelní scéna, konferenční sál, knihovna a projekt nezapomíná ani na zázemí s občerstvením.

Pro Březovou je podobné centrum výhra a úspěch, ale také obrovská zodpovědnost. „Máme velkou výhodu oproti ostatním obcím. U nás kulturní a sportovní činnost vždy žila a žije," konstatuje jeden z občanů.