Slavnostní otevření nového multifunkčního areálu v Novém Sedle přineslo o víkendu nečekanou událost. Návštěvníci uctili památku dvou osobností města minutou ticha. Milan Kubelka a Edgar Hopf patřili mezi obyvatele Nového Sedla, kteří se významně podíleli na správě dosavadního sportovního areálu. Zrekonstruované fotbalové hřiště navíc získalo po jednom z mužů nové jméno – Hřiště Edgara Hopfa. V sobotu pak v rámci slavnostního otevření proběhl velký fotbalových turnaj místních mužstev na jejich památku.


„Město zasáhla na jaře bolestná událost, dvě náhlá úmrtí významných lidí, kteří se zasloužili o důslednou správu právě tohoto hřiště. Při slavnostním zahájení proto proběhla minuta ticha za Milana Kubelku a Edgara Hopfa. Co se týká samotného areálu, jsme rádi, že po dlouhých letech se podařilo kompletně zrekonstruovat areál sportovního hřiště. Multifunkční areál bude mít několik možností využití. Fotbalové hřiště, basketbalové hřiště, in line dráhu a podobně. Podařilo se nám vše dokončit do stanoveného termínu, tedy do 31. července," informovala starostka Nového Sedla Věra Baumanová.


Investice do lokality měla být původně přes 18 milionů korun. Částku se ale nakonec podařilo snížit zhruba o dva miliony korun. Město obdrželo dotaci ve výši 85 procent ze skutečných nákladů. Multifunkční areál má nové zázemí, moderní šatny pro mužstvo a nové povrchy hřišť. Hřiště s umělým povrchem je navíc vybavené tak, aby mohlo lidem sloužit i v nepříznivém počasí. Sportoviště je oplocené a ohlídané před možnými vandaly.
„Je to tu krásné a nečekala bych, že přijde tolik lidí. Myslím si, že nové hřiště bude velkým přínosem pro zdejší mužstvo, mají teď skvělé podmínky na trénování," říká Karolína Plachá.

Autor: Klára Čurlinová