„V souvislosti s přípravou lokality Výsluní na výstavbu rodinných domů dochází k několika změnám. Kromě přesunutí trialu jsme vytipovali nové místo i pro stavění máje a pálení čarodějnic na příští rok. Již nebude možno vatru umístit na tradičním místě a nově bude ve svahu níže. Bohužel již však nebude možno dělat vatru tak velkých rozměrů," konstatoval starosta Březové Miroslav Bouda. Lokalitě museli ustoupit po desítkách let i zahrádkáři. Zájem o bydlení v těchto místech je obrovský a převyšuje nabídku.

V současné době jich město připravuje k zasíťování 18 v lokalitě Výsluní. Ta se tak mění k nepoznání. Zájemců o podobné bydlení je však mnohem více. Vedení města je tak nuceno přemýšlet, kam se bude město, co se týče stavebních parcel, rozvíjet dál. Na řadu tak přijde nový územní plán.

Ve dvou lokalitách, Drahotín – Slunečná a Výsluní, připravilo 32 stavebních parcel, ale je to málo. Poptávka po bydlení, a zejména stavbě rodinných domů zcela převyšuje nabídku. Podle nového územního plánu by se mohlo začít pracovat na dalších parcelách, odhadem jich budou desítky. V novém územním plánu by se podle něj mohlo připravit v Březové dalších 30 až 50 parcel.

Město se dále snaží v symbióze se soukromými podnikateli i o výstavbu bytů. Dále samo realizovalo rekonstrukce půdních prostor na byty, v čemž hodlá pokračovat. A v neposlední řadě se snaží připravit stavební parcely, protože o rodinné domky v této lokalitě je zájem největší.
Březová má základní obslužnost včetně lékařské péče. Do nedalekého Sokolova jezdí MHD. Je zde navíc klid a nízká kriminalita.