Pomoci ani ochrany se u policistů z Teplé nedočkal podle svých slov soukromý zemědělec Josef Novák z Hoštce. Několikrát je upozorňoval, že přes jeho pastviny jezdí jeden z místních obyvatel. Ten nakonec vzájemné neshody vyřešil ranou pěstí. Josef Novák tak s přeraženým nosem skončil na operačním sále karlovarské nemocnice.

„Jezdí ve vozidle Lada Niva bez registrační značky. Na pastvině přeštípne ohradník a jezdí si, kudy chce,“ postěžoval si Josef Novák. Se žádostí o pomoc prý u policistů neuspěl. „V sobotu jsem několikrát volal na linku 158. Přijeli, až když jsem si stěžoval na policejním ředitelství v Plzni. Ale pachateli nedali ani pokutu,“ dodal. Podle jeho slov policista, který celou záležitost šetřil, neměl pokutové bloky.

O den později se údajně celá situace opakovala. Na pastvině se znovu objevilo auto, které zde nemá podle majitele pozemků co dělat. Novák tedy společně se dvěma místními mladíky vyrazil a pachatele chtěl při činu vyfotografovat a natočit na video. „Přejel pastvinu, vystoupil z auta, přestřihl drát a pak šel ke mně. Seděl jsem v autě s otevřeným okýnkem. Ani jsem se nenadál a dostal jsem ránu pěstí. Přerazil mi nos,“ vylíčil Novák další dění. O pomoc musel požádat záchranku. Nakonec skončil na chirurgii karlovarské nemocnice, kde se musel podrobit operaci zlomeného nosu.

„Případ pana Nováka je v současné době předmětem šetření. V obou případech policisté oznámení přijali, zaevidovali a zabývají se jím. Bližší informace zatím nemůžeme podávat,“ reagovala na náš dotaz karlovarská policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

V případě jízdy přes pastviny se u Josefa Nováka nejedná o jeho první spor. V únoru se dostal do ostrého střetu s lesníky, kteří likvidovali polomy v sousedním lese. Podle Nováka lesní dělníci jeho pastviny zcela zbytečně devastovali.