Téměř před dokončením je přestavba Denního stacionáře Mateřídouška v Chodově. Její součástí je kromě úpravy vnitřních prostor i rozšíření objektu, od kterého si vedení zařízení slibuje především zaručení většího pohodlí pro své klienty a také zkvalitnění nabízených služeb. Výhodou má být i vytvoření dalších vchodů a zvětšení hlavní herny.

„Kdo nás navštíví v září, tak to tady vůbec nepozná. V místech, kde býval sklad a kancelář, tam budou toalety. Radikálně se to změnilo i v dalších částech objektu,“ uvedla vedoucí Mateřídoušky Věra Bráborcová.
„Přestavbou získáváme zhruba o jednu pětinu větší prostor, což nám umožňuje vybudování samostatné rehabilitace, dílny pro naše klienty či nové učebny s internetem. Další novinkou jsou dva samostatné východy na zahradu,“ doplnila vedoucí s tím, že veškeré vstupy budou bezbariérové.

Rekonstrukci stacionáře zaplatila chodovská radnice pomocí dotace ze státního rozpočtu.
„Celkové náklady jsou vypočítané na zhruba 3,4 milionu korun. Z naší kasy jsme uvolnily asi 897 tisíc. Ostatní peníze pochází od státu,“ vypočítal tajemník Městského úřadu v Chodově Robert Franče.

Objekt, ve kterém Mateřídouška sídlí, je v majetku města. „Stacionář má od nás zvýhodněný nájem. Se stejnou podporou může počítat i nadále,“ poznamenal tajemník. Současně připomenul, že přestavbu budovy radní zvažovala již dříve. „Služby Mateřídoušky jsou velice potřebné. To je také důvod, proč nám na ní tak záleží,“ dodal.

Podle Bráborcové byla investiční pomoc města zásadní. „Bez něj bychom nic podobného uskutečnit nemohli. To by opravdu nešlo,“ zmínila.
Úplný provoz stacionář obnoví 10. září. Poté bude postupně dokupovat potřebné vybavení. „Do Vánoc bychom chtěli mít vše pořízené,“ přeje si vedoucí.