Po rozsáhlé přestavbě je Denní stacionář Mateřídouška v Chodově. Tam, kde dříve bývala kancelář, jsou nyní bezbariérové toalety. Kde objekt končil zdí, je nový vstup do další místnosti. „Je to tady úplně jiné, mnohem ale prostornější a více účelné,“ zhodnotila rekonstrukci objektu vedoucí Mateřídoušky Věra Bráborcová.

Kromě úpravy vnitřních prostor stacionáře došlo i na jeho celkové rozšíření.
„V jedné části je zcela nová místnost pro rehabilitace. Novinkou je také velká dílna, kam se vejde daleko více klientů než do té původní,“ poznamenala vedoucí. „Další naší chloubou je počítačová učebna, která slouží i pro nejrůznější individuální činnost,“ doplnila Bráborcová s tím, že celý objekt je nyní bezbariérový. „Navíc máme dva nové východy na zahradu. To je velká výhoda,“ podotkla.

A jak jsou s přestavbou spokojení sami klienti? „Mně osobně se to hodně líbí. I když se tady teď trochu hledáme,“ zažertoval klient stacionáře Viktor Mikoláš.

Modernizace

Současně s rozšířením se Mateřídouška pustila i do modernizace nabízených služeb. „Pořídili jsme si nové počítače a notebooky. Čtyři z nich jsou navíc napojené na internet,“ zmínila Bráborcová a současně vysvětlila, k čemu výpočetní technika klientům slouží. „Na internetu si vyhledávají různé informace k probíranému tématu. Zrovna nyní se například věnujeme způsobům dopravy,“ uvedla.

Tím ale inovace ve stacionáři nekončí. „Už máme objednaný další nábytek za zhruba sedmdesát tisíc korun,“ sdělila vedoucí.