Vznikne v Kraslicích denní či týdenní stacionář a bude tak postaráno o nemohoucí lidi, o které se jejich rodiny už nemohou postarat? Radnice začíná intenzivně hledat prostory, kde by mohl začít stacionář fungovat. Vedení Kraslic ale přiznává, že vše je zatím v plenkách, a nelze tak jednoznačně říct, kdy by mohlo zastupitelstvo o zřízení stacionáře rozhodnout.
„Jsme v té fázi, kdy rada bez výjimky podpořila tuto myšlenku. V současné době tipujeme objekty, kde by mohl stacionář vzniknout. U nich musíme vyčíslit, kolik by stála přestavba, kdo by stacionář vůbec provozoval a jak bude vypadat samotné financování," řekl místostarosta Kraslic Miloslav Poslední.

Například v pondělí se členové zdravotní a sociální komise sešli v místní soukromé poliklinice. Její majitelé, místní lékaři, nabídli městu celé patro polikliniky. Mluví se o tom, že Kraslice by v poliklinice za asi dva miliony korun postavily výtah, který by kromě lidí ze stacionáře využívali i ostatní pacienti, a tuto částku by si město takzvaně odbydlelo. Neplatilo by tedy nájemné. „Musíme tuto možnost prověřit, zda vůbec lze veřejné prostředky investovat do soukromého majetku," poznamenal Poslední. Tato varianta se zamlouvá členovi zdravotní a sociální komise Otakaru Mikovi. „Klienti denního stacionáře by měli v jedné budově lékaře, lékárnu. Uvidíme, jak dopadne stavebně-technické posouzení," řekl Mika.

V uplynulém volebním období přišlo vedení města s variantou, že by stacionář vznikl ve správní budově historické továrny v ulici Lipová cesta, kterou využívají technické služby a novou služebnu tam budou mít i dobrovolní hasiči. Vzhledem k tomu, že tam technické služby budují i nový sběrný dvůr, nezdá se některým zastupitelům tento objekt pro stacionář vhodný.
V hledáčku má město ještě jeden objekt v centru města. Bližší informace ale vedení Kraslic zatím nechce komentovat, neboť schůzka s vlastníky teprve proběhne. „Předložíme zastupitelům hned několik jasných variant a pokusíme se vybrat tu nejlepší," doplnil Poslední.

V Kraslicích operuje doposud terénní pečovatelská služba. Ta se v současné době stará o zhruba čtyřicítku klientů.