Čtyřhvězdičková značka kvality. Takové je ocenění pro Denní stacionář Mateřídouška v Chodově po roce práce a absolvovaném kolotoči náročných inspekcí a auditů. Mateřídouška obdržela toto prestižní ocenění jako jedno z prvních tří zařízení v celé České republice. Asociace poskytovatelů sociálních služeb, která cenu uděluje, hodnotí například vybavení zařízení, kvalifikaci personálu nebo integraci klientů do běžného života.

„Přípravy, které nakonec skutečně vedly k získání ocenění, trvaly celý rok. Je to práce celého týmu, který má klienty a stacionář na starosti," uvedla ředitelka Mateřídoušky Věra Bráborcová. Předání prestižního ocenění proběhlo u příležitosti galavečera v Táboře, v návaznosti na dvoudenní konferenci poskytovatelů sociálních služeb. Značku kvality tu v kategorii ambulantních služeb obdrželi tři provozovatelé – Arpida České Budějovice, Stacionář Tábor a právě chodovský stacionář Mateřídouška.

Podobná ocenění se již delší dobu udělují také v kategoriích domovů pro seniory nebo pečovatelské služby. „Hodnotí se celá řada faktorů a oblastí. Projevily se například naše dlouhodobé investice do školení a vzdělávání personálu – v této kategorii jsme získali nejvíce bodů. Potvrdilo se nám, že dobrý zaměstnanec se nedá jen tak najít, musíme si ho vychovat," řekla Bráborcová. „Dále se hodnotilo také umístění a dostupnost zařízení, vybavení stacionáře nebo výchovně- vzdělávací metody. Kritériem byla i integrace klientů a jejich rodin do běžného života – zda například rodiče klientů mohou chodit do zaměstnání. Hodnotil se také rozvoj individuálních kompetencí. Mírně jsme ztratili jen v kategorii přímé péče a stravování – v tomto směru bohužel některé věci můžeme jen obtížně ovlivnit," uzavřela ředitelka. Na stvrzení vysoké kvality poskytovaných služeb už je v chodovském stacionáři umístěna zlatá cedulka Značky kvality.