A právě to budou moci vidět diváci na sokolovském zimním stadionu. Město proto čeká spousta organizačních příprav včetně zajištění bezpečnosti sportovců.

„Musíme zajistit zázemí pro sportovce, parkování, bezpečnost a další. Za město mohu slíbit, že zimní stadion bude pro týmy připraven,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka. Dodal, že náklady spojené s olympiádou půjdou takzvaně za městem. O bezpečnost se bude starat zejména městská policie. Město zajistí i financování upomínkových předmětů pro sportovce, které budou předávat jak po závodech v Sokolově, tak při hlavních ceremoniálech v Karlových Varech.

Zájem o akci v posledních letech narostl nejen v počtu zájemců o účast, ale také u sportovních fanoušků. „Olympiáda dětí a mládeže za svou šestnáctiletou historii nikdy neměla tak velkou pozornost veřejnosti, jakou má od roku 2017 díky živým přenosům České televize. Je proto v našem zájmu poskytnout pořadatelskému kraji maximální podporu, abychom společně mohli představit účastníkům i fanouškům sportovní akci té nejvyšší kvality a pro mnohé i zážitek na celý život,“ řekl za Český olympijský výbor Filip Šuman.

Na loketském jezu se nyní opravuje jeho pravá strana.
Oprava jezu v Lokti komplikovala vodáckou sezonu