Hradní kozy mistry útěků. Plot není překážka
Loket – Atrakce v podobě oblíbených koz kamerunských pod středověkým hradem Loket poutají pozornost široké veřejnosti. I přes nahrazení dřevěného plotu vysokým pletivem z oceli se znovu množí jejich důmyslné útěky. „Útěk koz je zapříčiněn především nedostatkem trávy. K tomu dochází jednak vlivem poměrně suchého počasí a také tím, že kozy byly pod hrad vypuštěny dříve, než stačila tráva pořádně odrůst," sdělil Radomír Böhm, vedoucí střediska služeb Loketských městských lesů.

Sokolov podá trestní oznámení na Via Chem Group
Sokolov – Město Sokolov podá trestní oznámení na vedení zkrachovalé společnosti Via Chem Group. Rozhořčení vyvolaly nesplacené miliony z jistiny dluhopisů společnosti a také to, že Via Chem Group na sebe podal insolvenční návrh příliš pozdě. Alespoň si to myslí právníci zastupující Sokolov.

Zemětřesení odnesly komíny
Sokolovsko – Zemětřesení o síle až 4,8 stupně Richterovy škály má na svědomí především popraskané komíny a rozpraskané omítky. Města a obce po víkendu sčítají škody. Ty jdou do řádů desítek tisíc korun. Na Sokolovsku napáchaly otřesy země škody zejména v horské Stříbrné na Kraslicku. Lidé tam hlásí na obci popraskané komíny a omítky.

První ročník strojní fakulty přivítá 80 studentů
Sokolov – Osm desítek uchazečů o studium zajistilo vznik odloučeného pracoviště Strojní fakulty Západočeské univerzity na sokolovské integrované střední škole technické a ekonomické. Desetiletá snaha tak vyvrcholila podpisem smlouvy o zajištění výuky bakalářských studijních programů a současně i o partnerství univerzity s Karlovarským krajem.

Po zemětřesení hlásí lidé pojišťovnám škody za miliony
Sokolovsko – Zatímco první zprávy z měst a obcí na Sokolovsku a Chebsku ukazovaly po víkendovém zemětřesení na škody v řádech desítek tisíc korun kvůli prasklým komínům a omítkám, ukazuje se, že budou mnohem vyšší. Poukazují na to tuzemské pojišťovny. Ty registrují desítky pojistných událostí.

Muž údajně znásilnil dvě děti, před soudem už přitom stojí kvůli znásilnění chlapce
Sokolovsko – Kriminalisté zadrželi čtyřicetiletého muže ze Sokolovska, který údajně znásilnil dvě děti ve věku 5 a 10 let. Před plzeňským krajským soudem se přitom zpovídá ještě z opakovaného znásilnění sedmiletého chlapce z Kraslicka, k němuž mělo dojít loni v létě.

Městské objekty si Sokolov ohlídá sám. Ušetří statisíce
Sokolov – Všechny městské objekty si město Sokolov zabezpečí elektronicky samo. Ušetří tím zhruba 300 tisíc korun ročně, které vyplácelo soukromým firmám za hlídání nemovitostí. Na signál budou vyjíždět strážníci městské policie. Za tímto účelem město již vloni navýšilo stav MP o jednoho člověka.

Koupaliště otevírala díky vedrům v předstihu
Sokolov – Vedra, která zasáhla o víkendu Karlovarský kraj, vyhnala lidi v regionu k vodě. Koupaliště díky příznivé předpovědi otevírala v předstihu. Teploty dosahovaly ke třiceti stupňům. Už v týdnu by přitom mohly začít padat teplotní rekordy, kdy se rtuť teploměru má vyšplhat přes třicítku. Stovky lidí si v sobotu a neděli našly cestu na koupaliště Michal v Sokolově s nejdelším toboganem ve střední Evropě.

Řidičům v Chodově odlehčí desítky parkovacích míst
Chodov – Obyvatelům chodovského sídliště U Koupaliště a ulice Revoluční by se na podzim mělo konečně částečně ulevit od problémů s parkováním. Na sklonku léta by do těchto lokalit mělo přibýt celkem přes osm desítek parkovacích míst. Město do výstavby plánuje investovat více než šest milionů korun.

Lincoln nabírá v Chodově nové pracovníky, rostou mu zakázky
Chodov – Výrobce mazacích systémů, společnost Lincoln CZ, která je součástí skupiny SKF, začala nabírat nové zaměstnance. Po několika letech, kdy poptávka stagnovala, jí začínají zakázky přibývat. „Firma nyní dokončuje novou výrobní halu a je reálné, že i poté se bude rozšiřovat," řekl prokurista a ředitel závodu Martin Zvěřina. „Letos zažíváme nevídaný boom. Nárůst zakázek přišel až s nečekanou razancí. Musíme přijímat nové zaměstnance. Ještě na počátku roku jsme měli 300 lidí, nyní už máme 360," uvedl Zvěřina.

Bankéřky udělaly z klientů dlužníky a ukradly 1,5 milionu
Sokolov – Až osm let za mřížemi mohou strávit dvě zaměstnankyně jednoho z bankovních ústavů v Sokolově. Obviněné ženy měly jednat a vystupovat pod identitou více než desítek osob, které byly vedeny v záznamech banky. Na fiktivních účtech prováděly desítky bankovních transakcí či výběrů z bankomatů.

Sokolov dá miliony na školní psychology
Sokolov – Rovnou šanci a příležitost. Tu chtějí dát v Sokolově všem školákům. Slíbené miliony od státu investují do školních psychologů, logopedů nebo na doučování. Lépe řečeno zaplatí se jimi výše uvedení specialisté či kantoři. Sokolov doposud dával ze svého rozpočtu 300 tisíc korun na školního psychologa. Projekt je určen pro základní i mateřské školy.

Cyklisté pomáhají dětem s rakovinou
Sokolov – Ročně u nás onemocní 350 dětí rakovinou a většina z nich poté trpí v nemocnicích. Nadace cyklisty Josefa Zimovčáka jim pomáhá v jejich nelehkém údělu například tím, že pomůže rodičům dětí zaplatit pobyt v lázních. Sportovec jezdící na obřím kole, takzvaném velocipédu, přijel v sobotu do Sokolova. Chtěl podpořit nejen projekt Na kole dětem, ale přivezl i cyklistický peloton dobrovolníků, kteří spolu s ním chtěli podpořit léčbu dětí s onkologickým onemocněním.

Řidiči, pozor! Dnešním dnem startuje ostrý provoz radarů
Sokolov – Velký pozor si musejí dávat rychle jedoucí řidiči v Sokolově. Dnes je začnou na dvou místech fotit radary soukromé firmy, které si pronajalo město. Prozatím jsou v ulicích Sokolovská a Závodu míru. Špatnou zprávou pro slušné řidiče i lidi bydlící v těchto místech je, že tolik kritizované zpomalovací retardéry zde nadále zůstanou. Město chce radary umístit i na další místa, a to hlavně na ta s velkým pohybem dětí. Naráží však na policejní statistiky, které s tím nesouhlasí. Zájem o měření rychlosti projevila i řada obcí a měst ze Sokolovska.

Kynšperk opraví oltáře, chodníky i osvětlení
Kynšperk nad Ohří – Výstavba parkovišť, restaurování historického oltáře, ale i opravy veřejného osvětlení nebo střechy hasičské zbrojnice. Takový je plán první etapy investic v Kynšperku nad Ohří pro letošní rok. Zdánlivě drobné rekonstrukce a vylepšení dohromady přijdou na tři miliony osm set tisíc korun.

Obří lávku na stezce pro pěší čeká bourání, dřevo prohnilo
Kraslice – Obří lávku na pěší stezce z Kraslic do sousedního Německa čeká bourání. Dřevěná konstrukce postupem let trpí kvůli hnilobě a na jejím špatném stavu se podepsaly i povodně. Technické služby se nyní pustily alespoň do částečných oprav, než lávka, připomínající svou konstrukcí spíše most, úplně doslouží.

Ohňostroje budí rozruch kvůli skladbě z dob bolševika
Sokolov – Pořadatelé mezinárodní soutěže ohňostrojů v Sokolově se postarali o rozruch mezi specialisty, kteří budou ohňostroje o víkendu odpalovat. Soutěžícím zadali, že musí povinně první dvě minuty odpalovat efekty na znělku tehdejšího komunistického Festivalu politické písně Jen řekni Sokolov a ozve se ti píseň. Soutěžící neskrývají rozčarování. Organizátoři ale vášně krotí a jednoznačně říkají, že nejde o žádnou propagandu či provokaci.

Se Školympiádou se naráz bavilo 700 dětí z mateřinek
Sokolov – Téměř 700 dětí ze všech sokolovských mateřských škol se včera sešlo najednou v areálu domu dětí a mládeže. Mladší i starší děti se během dopoledne doslova vyřádily v nejrůznějších disciplínách – kutálení obřího míče, průlez housenkou nebo pavoučí sítí, zdolání lanové dráhy nebo závodění s kolečkem. V rámci sportovního týdne tak zahájily projekt Školympiáda, s nímž se rozhýbou všichni školáci i předškoláci v celém Sokolově.

Veverky krmí každé čtyři hodiny
Bublava – Hned pět mláďat veverek, která se ocitla v ohrožení, skončilo v rukou zvířecích záchranářů ze stanice Drosera v Bublavě na Sokolovsku. Vypadla z hnízda v Karlových Varech a jen díky všímavosti kolemjdoucích nezahynula. Ze zvířecích záchranářů se teď staly mámy pro veverky, které vyžadují intenzivní péči. „Musíme je krmit každé čtyři hodiny," říká správce stanice Vladimír Tomáš Smolík.

Kraslice nastřílely Energii šest branek, bavilo se 450 diváků
Kraslice – Přátelské utkání mezi hokejisty karlovarské Energie a týmem Kraslic přineslo celou řadu zajímavých fotbalových momentů. Na 450 diváků nakonec vidělo osm branek. Více se dařilo Kraslicím, které porazily energetiky 6:2.

Rázné rozhodnutí. Porušíte pravidla, herny vám zavřeme!
Kraslice – Příhraniční město Kraslice na Sokolovsku omezí provoz heren. Nebude se tak konat jejich dramatické zavírání, o kterém se taktéž mluvilo. Zastupitelé rozhodli, že mít spuštěné videoterminály a hrací automaty bude možné jen v době od 15 do 24 hodin. Pokud se zjistí, že novou vyhlášku provozovatel poruší, vyškrtne město hernu z míst, kde je povoleno hrací zařízení provozovat.

Kraj podpoří vznik denního stacionáře v Sokolově
Sokolov – V Sokolově by měl vzniknout denní stacionář pro občany s mentálním a kombinovaným postižením. Jeho zřízení iniciovali rodiče handicapovaných dětí, kteří dosud takové zázemí postrádali. V pátek o tom informovala mluvčí kraje Jana Pavlíková s tím, že vedení kraje záměr podporuje. Denní stacionář by měl pomáhat rodinám, které pečují o handicapované dítě či dospělého. Podle rodičů by vznik takového zařízení umožnil lepší život rodin, odstranil strach z budoucnosti a umožnil mnohým z nich návrat do zaměstnání a aktivní trávení volného času.

Hurá, prázdniny! Sokolov ožil na všech frontách
Sokolov – Kočárkyáda, běžecké i bruslařské závody dětí, první sokolovský čtvrtmaratón, kapely a zpěváci nejrůznějších žánrů, velkolepá laser show, mezinárodní soutěž ohňostrojů, desítky doprovodných vystoupení a přes třicet tisíc návštěvníků. Festival Hurá prázdniny! zkrátka proměnil o víkendu Sokolov v obrovské lidské mraveniště, odkud si všichni odnesli rozmanité zážitky.

Žhářův účet: 10 dní, 9 požárů
Rotava – Devět požárů za pouhých deset dní likvidovali hasiči v Rotavě na Sokolovsku. Na svědomí je má žhář, kterého se policii naštěstí už podařilo dopadnout. Šlo zejména o menší požáry lesních porostů s minimální škodou. Pachatel se však přiznal jen k několika.

Vyrazte plout na řeku Ohři
Sokolovsko – Nevíte, co s volným časem? Rozhodně neuděláte chybu, když se vydáte sjíždět řeku Ohři. Její hladina je ke sjíždění ideální. Navíc půjčovna Dronte připravila řadu novinek. „Od letošní sezóny máme k dispozici stabilnější kánoe Noah Agara, které mají v názvu původní jméno řeky Ohře. Noah Agara uvítají vodáci, kteří se necítí až tak jistí na klasických sportovních lodích, a také rodiče s malými dětmi. Vylepšujeme pak tábořiště Kynšperk nad Ohří, Sokolov a Loket. V Kynšperku se jedná o posezení u vody, v Sokolově a v Lokti o rozšíření občerstvení. Ve všech našich tábořištích poskytujeme letos v ceně ubytování také dřevo na oheň," říká provozovatel půjčovny Míla Pražák.

Vandal vjel autem v Sokolově na Staré náměstí, poničil hřiště, hrozí mu rok vězení
Sokolov – Kamerový systém Městské policie v Sokolově zachytil vandala, jak autem ničí hřiště s umělým povrchem na Starém náměstí. Město ho tam nechalo instalovat kvůli obří akci Sokolov v teniskách, kdy se tam hrál florbal. Muž v půl čtvrté ráno sedl do BMW, vjel na náměstí, kam je vjezd zakázaný, a hřištěm podle strážníků úmyslně několikrát projel. Výsledkem je zničený povrch. Škoda je patnáct tisíc korun.

Chátrající Dvorana bude kulturní památkou
Loket – Chátrající budova Dvorany v historickém centru Lokte má šanci znovu zářit a pulzovat kulturním životem. Zastupitelé v čele se starostou Zdeňkem Bednářem totiž schválili návrh prohlásit Dvoranu za nemovitou kulturní památku. Naděje na získání potřebné dotace na její opravu se tak rapidně zvyšují.