O více než třicet procent vyšší než vloni byl letos nárůst klientely v jednom z nejslavnějších evropských hotelů, v karlovarském Puppu. Zájem o pobyt v něm projevilo v období Vánoc a silvestra tolik hostů, že kapacita byla beznadějně vyčerpána už někdy v říjnu. Hotel musel dokonce odmítat své štamgasty, kteří se s objednávkou pobytu opozdili.

„Je mi to moc líto, ale je tomu tak. Nárůst počtu ubytovaných je opravdu citelně vyšší než v loňském roce. V konečném důsledku je to pro nás pochopitelně velmi dobrý výsledek,“ říká ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pffefer – Ferklová.

Nejvíce hostů je v Puppu z německy mluvících zemí. Ti si objednávali své pobyty už mnoho měsíců napřed, podobně jako klienti z USA, Velké Británie, Španělska, Itálie a další. Na rozdíl od tradičních ´ruských hotelových cílů´ v Karlových Varech, jakými jsou například hotel Imperial nebo hotel Plaza, je v Puppu minimální počet Rusů a hostů ze zemí bývalého Sovětského svazu.

„Vítáme, když si naši návštěvníci koupí co nejdelší pobyty. Letos jim nabízíme například pětidenní návštěvu hotelu, v níž je zakomponovaný večer 29. prosince, jakožto slavnostní zahájení nadcházející plesové sezony, nebo klasický silvestrovský pobyt spojený s oslavou Nového roku,“ doplňuje ředitelka Pffeferová.

Podobně jako hotel Pupp jsou však přeplněné i další karlovarské hotely. Mezi ně patří i Thermal, který je nabitý německými hosty. Ti sem jezdí trávit silvestra od doby, co byl lázeňský hotel postaven.