Dobrou zprávou pro město je fakt, že dostane na akci 95 procent dotace. Radovat se mohou také z toho, že jim bude vrácena téměř polovina kupní ceny za nemovitost, kterou kupovali za 2,1 milionu korun. Na důstojné zázemí se těší také zaměstnanci společnosti Pomoc v nouzi, která nízkoprahové centrum provozuje. A v neposlední řadě i klienti, kteří si už jen vyprávějí o plátěném stanu, kde přečkávali mrazy.

„Zbývající etapa rekonstrukce vyjde na 3,7 milionu včetně DPH. Z toho dotace činí 95 procent. Město dostane zpět i část pořizovací ceny za nemovitost. Je to právě ta část, která se bude rekonstruovat. Jde o zhruba 900 tisíc korun,“ řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Město pořídilo objekt v Nádražní ulici za zhruba 2,1 milionu korun. Práce mají trvat od dubna do června. Poté bude komplet hotov a o bývalém vojenském vyhřívaném stanu a přespání v něm si mohou bezdomovci už jen vyprávět. Letošní mrazy již byli ubytováni v nízkoprahovém centru, v jeho prvním patře.

„V porovnání se stanem jde jednoznačně o zvýšení komfortu. Noclehárna disponuje oddělenými prostory pro ženy a muže, toaletami a sociálním zařízením pro zajištění osobní hygieny včetně sprch a zázemím pro personál. Do přízemí se přesune nízkoprahové denní centrum z bývalého autobusového nádraží. Zde je také namístě poděkovat vedení města a zastupitelům, kteří tento projekt podporují,“ řekl ředitel Pomoci v nouzi Robert Pisár.