Redakce Sokolovského deníku vyrazila mezi zdejší bezdomovce zeptat se jich, jak strávili letošní Vánoce a zda náhodou nedostali nějaký dárek. Všichni se shodli, že do podoby Ježíška se proměnila letos sokolovská radnice.

Zdejším lidem bez přístřeší totiž nechala postavit vyhřívaný vojenský stan, kam mohli poprvé ulehnout 23. prosince večer. Zájem je obrovský a kapacita šestnácti lůžek je každou noc spolehlivě zaplněna. Vedení města spolupracuje při pomoci bezdomovcům prostřednictvím městské policie se sdružením Pomoc v nouzi. Jedním z těch, který si pohodlí stanu nemůže vynachválit, je Antonín Janiš. „Loňská zima byla krutá. Spal jsem zachumlaný v pokrývkách u zdejšího parovodu,“ říká Janiš.

Po páté noci ve stanu vypadá spokojeně. „Akorát předešlou noc se nám snažil dostat dovnitř bezdomovec, kterého předtím vyhodili. Byl totiž pomočený a pokálený, tak musel pryč,“ konstatoval Janiš. Odér nového nocležníka je však ihned probudil a vyprovodili ho sami ven. Další ze známějších tváří je Alin Sivák. „Zatím jsem spal venku, je docela teplo a hlavně stan je narvaný lidmi,“ říká Sivák. Třetí oslovený klient noclehárny nechtěl uvést své jméno, ale důvod svého dočasného azylu uvedl. „Jsem tu jen přechodně, trochu jsem propleskl svoji ženskou a teď se nemůžu vrátit,“ řekl starší muž. Jak dodal, až se situace doma zklidní, zase se vrátí.