Celkově loketské zastupitelstvo zásadní proměny nečekají – z patnácti členů zůstává deset známých jmen, křesla se promění jen v pěti případech. Nováčky tu budou například ředitel základní umělecké školy, školník nebo student.

„Potěšilo nás, že jsme zvítězili a že občané jednoznačně vyjádřili svou důvěru k mé práci jako starosty. Koaliční jednání zatím probíhají, jak to dopadne, ještě není jasné," řekl Bednář. Za prioritní záležitosti k řešení v následujících čtyřech letech označil například parkování v Lokti nebo předláždění náměstí. „Pokračovat by se mělo také s budováním kanalizace, řešit se budou technické služby v Lokti nebo vybudování dětského hřiště. Nezapomínáme ani na Dvoranu," doplnil Bednář.

Ze známých tváří zůstává v zastupitelstvu také Petr Zahradníček, svou pozici si podržel i Jaromír Ungr a ze šestého místa kandidátky na zastupitelské křeslo dosáhla i ředitelka Základní školy v Lokti Gerta Míková. Ta v uplynulém volebním období působila v zastupitelstvu za ODS.

Právě ODS v čele s Jaroslavem Hlavsou přišla v zastupitelstvu o dva mandáty, a zabere tak dvě křesla. Dva posty ze dvou se podařilo obhájit Konzervativní straně i hnutí LOPATA. To však přivede do zastupitelstva dva úplné nováčky: ředitele ZUŠ v Horním Slavkově Jana Zapfa a investičního pracovníka Petra Adamce.
Nově se v zastupitelstvu objeví také student Kristián Šujan, jehož hnutí Domorodci se podařilo získat jediný mandát. A to navzdory negativní kampani, kterou proti němu podle jeho slov konkurenční strany vedly. „Překvapilo mě, s jakou nevolí vnímali určití kandidáti z jiných stran naše rozhodnutí také kandidovat. Proč někomu vadí, že se chci podílet na správě města, ve kterém žiji od narození a mám ho rád? Osobně si však pomluvy neberu k srdci, ani mě to upřímně nezajímá, protože teď chci hlavně naplno pracovat pro město s podporou svých spolustraníků a udělat pro občany maximum. To, že nás jako Domorodce během kampaně očerňoval někdo, kdo ani není rodilý Lokeťák a léčí si tím své mindráky, je smutné, ale voliče to bohudík neovlivnilo," komentoval výsledek 23letý Šujan.

Za ČSSD se do zastupitelstva Lokte také podařilo probojovat školníkovi Zdeňku Demeterovi.