Byl obviněn z porušení povinností při správě cizího majetku, za což mu hrozilo až pět let za mřížemi.

Kirejev se u soudu zpovídal kvůli výběru projektanta nové mateřské školy. Starosta totiž podepsal smlouvu s firmou Proradon, která skončila ve výběrovém řízení až na třetím místě. Byla tehdy o 87 tisíc korun dražší než vítězná firma. „Vítěz byl vyzván k podepsání smlouvy. To však odmítl s tím, že nestíhá termíny," řekl včera u soudu poslední svědek Tomáš Honeger. Ten připravoval a dozoroval výběrové řízení. Komise proto vybírala z dalších uchazečů. Druhý z nich se městu také nezdál, protože stavbu školky přirovnal ke složitějšímu rodinnému domu. „Tlačil nás termín. Hygienici chtěli uzavřít předešlou školku. Třetí firma v pořadí, Proradon, vyhovovala podle názoru komise kapacitně i termínově," doplnil.

Soudce Vít Kasl po osvobozujícím rozsudku prohlásil, že výběrové řízení nemělo trestně právní rovinu. „Školka byla postavena a funguje. To je na celé věci nejdůležitější a svědčí to o správném rozhodnutí," konstatoval.

„Obrovská úleva," zhodnotil krátce a výstižně rozsudek Kirejev. Ten byl opět při nedávných komunálních volbách zvolen starostou. Kirejev se prostřednictvím svého obhájce vzdal odvolání na místě. Státní zástupce si prozatím ponechal lhůtu na rozmyšlenou.