Odcházející starosta Sokolova Zdeněk Berka říká, že svoji práci dělali na radnici dobře. Svědčí o tom podle něj vítězství sociálních demokratů i fakt, že jeho osobně voliči takzvaně vykřížkovali z dvanácté až na šestou pozici. Zisk sedmi křesel v zastupitelstvu je podle něj dobrý výsledek.

„Výsledek voleb pro nás není špatný. V dané situaci je sedm křesel v zastupitelstvu úspěch. Někteří to přikládají předvolební propagaci, ale já říkám, je to díky stylu naší odvedené práce. Na otázku, co se za poslední volební období povedlo, má Berka jasno. „Maximálně jsme využili evropských peněz, které se uvolnily na poslední chvíli. Jako příklad uvedu opravy mostů ve městě. Rekonstrukce se za mého působení na radnici odkládaly a vždy se opravil jen ten, který byl opravdu v havarijním stavu," říká starosta. Co se naopak podle něj nepovedlo, je využití opuštěného objektu 4. základní školy.

A jak vidí odcházející Berka fungování nového vedení radnice? „Kandidát na starostu Jan Picka působí na sokolovské radnici řadu let. Je to zkušený komunální politik. Záleží na dalším týmu, který si strany vyjednají," myslí si Berka.

Odcházející starosta počítá s tím, že bude už jen členem zastupitelstva či v jedné z komisí. Také už ví, co s volným časem. „Aktivněji se budu věnovat Senátu. Ve volných chvílích také mému koníčku, čímž je zahrádka a práce na ní. A pozor, ponechám si ještě jednu funkci. Jsem totiž předsedou zdejších zahrádkářů," dodal se smíchem Berka