Prostor se zbytkem bývalé budovy si už převzali stavbaři. Dělníci ihned začali rozebírat to, co zbylo z bývalé 4. základní školy v ulici Sokolovská. Právě na jejích základech totiž nové zařízení pro seniory vznikne. Jmenovat se bude Čtyřka, právě kvůli zbourané škole. „Výstavba zařízení pro seniory je největší investicí v novodobé historii města. To také celou akci zainvestuje ze svého. Celkové náklady vyčíslilo město na 150 milionů korun a letos uvolnilo na stavbu zhruba třetinu,“ řekla starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Zástupci firmy, která stavbu provádí, uvedli, že letos se chtějí dostat ze zakládání stavby na úroveň prvního nadzemního podlaží. Příští rok v létě by měla stát hrubá stavba. A hned v dalším roce, tedy 2021, by už na konci ledna měla být stavba hotova. Mezitím musí město vybavit zařízení mobiliářem a gastroprovozem. Tyto položky totiž nejsou v částce na stavbu zahrnuty. Město na ně vynaloží dalších zhruba 15 milionů korun.

Na stavbu Sokolov žádal stát o finanční výpomoc. Žádosti o dotaci na sokolovský dům seniorů však smetli na Ministerstvu práce a sociálních věcí ze stolu. Uspokojeno bylo údajně více menších projektů. „Přestože je Sokolov třetím největším městem našeho kraje, touto službou pro seniory doposud nedisponuje,“ dodala Oulehlová.

Město bude jednat s krajem o zařazení domova do systému dotovaných lůžek. Těch bude v zařízení 61, většina v jednolůžkových pokojích. Deset pokojů bude dvoulůžkových.