"Stavba potrvá přibližně půl roku a díky o třetinu větší prodejní ploše nabídne zákazníkům vyšší komfort i příjemnější prostředí pro jejich nákupy. Využitím nejmodernějších technologií bude energeticky neutrální a při její výstavbě bude instalována mimo jiné i nová generace autonomní vzduchotechniky," potvrdil mluvčí obchodního řetězce Tomáš Kubík.

Nová prodejna byla kvůli omezení vyplývajících z rozlohy a umístění pozemku navržena s atypickým půdorysem, čímž byla navýšena prodejní plocha o třetinu, a to z původních 677 na 905 metrů čtverečních. V okolí vyroste také nové parkoviště. Díky spolupráci s městem se podařilo navýšit počet parkovacích míst na 69 vozidel. Oproti původním pak budou parkovací místa rozšířena na 2,8 metru, což zákazníkům nabídne větší komfort při parkování.

Z venkovního kluziště v Sokolově můžete zamávat do celého světa
Z venkovního kluziště v Sokolově lze zamávat do celého světa

Chodováci už se nemohou dočkat. Přišlo jim, že se od požáru na místě nic nedělo. „Může se zdát, že rok je dlouhá doba, ale naopak. Díky skvělé spolupráci s městem, kterému chceme tímto velmi poděkovat, se nám podařilo vyřídit všechna potřebná povolení výrazně rychleji, než je obvyklé, a s našimi dodavateli pak navrhnout a vyprojektovat zcela novou moderní prodejnu. Ta bude nejen o třetinu větší než předchozí, zničená požárem, ale při její stavbě instalujeme mimo jiné novou generaci vzduchotechniky, která přinese lepší teplotní management, což bude mít pozitivní dopad i na udržení čerstvosti produktů. Prodejna bude také vybavena fotovoltaickými panely, u nichž počítáme s tím, že pokryjí celoroční spotřebu energie a prodejna tedy bude energeticky neutrální,“ dodal při zahájení stavby Kubík.