VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala stavba dalšího úseku R6

Sokolovsko - Hotovo by mělo být do září roku 2011. Náklady jsou zhruba 2,5 miliardy korun

24.4.2009
SDÍLEJ:

Zahájení výstavby dalšího úseku R6.Foto: DENÍK/Milan Hloušek

Slavnostním výkopem odstartovala včera v poledne výstavba další části rychlostní silnice R6 mezi Sokolovem a Novým Sedlem. Ta navazuje na právě realizované úseky – jeden směřuje na Jenišov a druhý opačným směrem k Tisové. Nový, 7,5 kilometru dlouhý úsek čtyřpruhové silnice je v podstatě poslední stavbou, která by po dokončení měla scelit R6 mezi Karlovými Vary a Chebem. Podle projektantů tak dojde k výraznému zvýšení plynulosti dopravy a podstatnému zkrácení doby jízdy.

„Stavba úseku Nové Sedlo – Sokolov je jen jednou ze souboru staveb R6 v této části, proto k dosažení zkapacitnění trasy mezi Karlovými Vary a Chebem dojde až realizací všech projektů, mezi něž patří i trasa Kamenný Dvůr – Tisová, která je před dokončením,“ bilancuje více než 20 kilometrů dlouhý úsek rychlostní komunikace generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík.

Nová trasa je navržená s třímetrovým středním pruhem, zpevněnou krajnicí a jízdním pruhem dvakrát 3,75 metru. V místech připojení mimoúrovňových křižovatek pak budou připojovací a odpojovací pruhy.
„Trasa má v co největší míře využívat stávající silnici I/6. Tato zásada však nemohla být dodržena v části, která prochází významným krajinným prvkem lesa, kde silnice nesplňovala požadavky EIA, a proto se zde odchýlila od současné výšky tak, aby pod silnicí I/6 podešel biokoridor spolu s lesní cestou,“ zmínila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Mimoúrovňové křižovatky pro připojení vzniknou u Sokolova – Těšovic a také u Staré Ovčárny. Všechny ostatní přímé sjezdy a odbočení ze silnice I/6 budou zrušené.
„I když se trasa významně nepřibližuje obytné zástavbě, v místech, kde nebudou po zprovoznění nové komunikace dodrženy hlukové limity, jsou navržena protihluková opatření dvojího typu. Jsou to protihlukové stěny v délce téměř 1,5 kilometru a případná výměna oken za nová,“ poznamenala mluvčí.

Otevření nového úseku se plánuje v září roku 2011. Celá trasa budoucí R6 je součástí silnic evropské sítě E48, která zajišťuje spojení mezi Prahou, Karlovými Vary, Chebem a státní hranicí s Německem.

Autor: Milan Hloušek

24.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hledá se Talent města Nové Sedlo „Zlaté srdce“

Ilustrační foto

Prodavačka sebrala peněženku na paletě, zmizelo z ní 10 tisíc

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení