Tradiční součástí stavební výstavy For Arch je také vyhlášení nejúspěšnějších staveb a projektů Karlovarského kraje. Mezi stavbami tentokrát u odborníků kralovala KV Arena.

„Odborná porota to rozhodně neměla lehké, protože přihlášených byla celá řada velmi zajímavých projektů a staveb,“ nastínila Anna Vlášková, manažerka Regionálního stavebního sdružení.

KV Arena se kromě ocenění od znalců stala i hitem hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného. „Hejtman vybral stavbu, která má podle něj i mě velký význam pro celý kraj. Navíc jeho rámec i překračuje a láká i lidi z jiných regionů. To je pro kraj určitě velká výhra, protože je dobře, že do kraje míří lidé, kteří navštíví nějakou zajímavou akci v hale a poté si třeba prohlédnou i další místa,“ řekl Petr Navrátil, náměstek hejtmana, který Novotného kvůli pracovním povinnostem při slavnostním předávání zastoupil.

„Děkujeme za ocenění, ale to patří hlavně městu, které do stavby haly šlo a investovalo, a také architektovi,“ poděkoval Zdeněk Sysel, ředitel společnosti KV Arena, která multifunkční halu provozuje.

Nejlepším projektem byl pro odborníky pavilon akutní medicíny v Karlovarské krajské nemocnici.

Své vítěze však měla také veřejnost, která mohla hlasovat a vybírat jak při návštěvě výstavy For Arch, tak i prostřednictvím internetu. Lidé si jako nejúspěšnější stavbu Karlovarského kraje vybrali Lázeňské centrum Agricola, bazén a z projektů veřejnost v kraji nejvíce zaujal projekt Hotel Quisisana Palace.