Ačkoli jeho výstavbu plánovalo na období od letošního jara do podzimu, teď radnice přiznává, že projekt musí přesunout. „Vzhledem k tomu, jak se prodlužují lhůty k podepsání smlouvy na dotaci se Státním fondem životního prostředí, tak akce spadne až do příštího roku. Není tedy odsunutá z naší viny,“ zdůraznila tajemnice Městského úřadu v Chodově Marcela Kubicová.

Celá investice by měla vyjít na 13 milionů korun. Radnice na ni měla připravené 3 miliony jako nutnou spoluúčast k dotaci. Podle záměrů města sběrný dvůr vznikne ve stávajícím areálu technických služeb. „Sloužit bude ke shromažďování druhotných surovin, nebezpečných odpadů, zpětnému odběru elektrozařízení a pro tříděné složky komunálního odpadu. Součástí stavby má být i administrativní budova, sociální zařízení a váha,“ popsala již dříve charakter záměru Andrea Bocková, mluvčí Karlovarského kraje. Kapacita dvora bude 1 500 tun odpadu za rok.

S dalšími prostředky Chodov kalkuloval pro rekonstrukci autobusového nádraží. „Tady se jedná o společný projekt s Lignetou. Ještě uvidíme, jestli peníze v objemu 2,5 milionu uvolníme letos, nebo zůstanou v rozpočtu a spadnou do přebytku hospodaření,“ poznamenala tajemnice.