"V Karlovarském kraji má stávka vliv pouze na spěšné vlaky z Chebu do Marktredwitzu. Ostatní regionální spoje jezdí bez omezení," řekla ve středu mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Je však důležité sledovat webové stránky dopravců, protože situace se může každým dnem měnit. Stávku vyhlásil v Německu odborový svaz strojvedoucích (GDL). Trvat má do pátku 12. ledna 18.00 hodin. "Další podrobnosti připravujeme s dopravci DB Fernverkehr, DB Regio a Die Länderbahn. Aktuální informace o stávce jsou na www.cd.cz/omezeni-provozu a v aplikaci Můj vlak," uvádějí České dráhy.

Ve středu se na vlakové spojení do Německa ptali i lidé v příhraničních Kraslicích. Tam tento den vlaky do sousedního Německa jezdily, což potvrdil i Jaroslav Šeda, vedoucí střediska Karlovarsko dopravce GW Train Regio. "Ve středu vlaky z Kraslic do sousedního Německa jezdí. Na našich spojích jezdí zaměstnanci Deutsche Länderbahn a ti nestávkují. Na německé straně jsou ale zaměstnáni i lidé z Deutsche Bahn a někteří z nich se mohou do stávky zapojit. Jsou například na pozicích výpravčích nebo mohou pracovat na hradlech, hláskách a tak dále. Doporučujeme proto cestujícím sledovat aktuální situaci na webových stránkách," řekl Šeda.

Zdroj: Cichocki Roman