Ačkoli vedení Městského úřadu v Novém Sedle hlásí máme zavřeno, v budově panuje čilý ruch. Kdo má sílu v rukou, nosí přepravky plné šanonů nebo stěhuje nábytek. Úřednice s hadrem v ruce omývají nábytek nebo vysávají koberce. Nezahálí ani řemeslníci, kteří dokončují rekonstrukci objektu. A právě to je důvod, proč by se v těchto dnech neměli obyvatelé města na úřad vydávat, a přijít nejdříve 10. října. Do té doby se totiž budou úředníci stěhovat z přízemí do prvního patra.

„Pro veřejnost je zavřeno až do příštího pátku. O tomto omezení jsme občany informovali v našem zpravodaji a na internetu. Tímto bych je také ráda požádala o trpělivost,“ řekla starostka Nového Sedla Krista Kulhanová. „Abychom všechno stihli, pomáhají nám se stěhováním lidé zapojení do veřejné služby,“ poznamenala.

V nové kanceláři se zabydluje také Šárka Pojarová z odboru územního plánování.

„Nejprve musíme očistit všechny skříně a police od prachu. Pak do nich znovu naskládat dokumenty. Při tom si alespoň udělám úklid už nepotřebných věcí,“ usmála se Pojarová.

Úpravy úřadu tím však nekončí. Nyní je na řadě část budovy se zasedací místností, obřadní síní a kancelářemi pro vedení města. „Bude se tu dělat nové sociální zařízení a elektroinstalace. Hotovo má být do poloviny listopadu letošního roku,“ doplnila Kulhanová.

Před budovou stavbaři budují bezbariérový nájezd pro vozíčkáře. Těm bude také sloužit nový výtah, který je doveze do prvního poschodí.