„Nejsložitější etapou stavby bylo stoupání od chemičky do Mičurinovy ulice, prudší úsek je také od Areálu zdraví do Švabinského ulice,“ uvedl mluvčí radnice Vladimír Meluzín. V prudších stoupáních to tak nebudou mít jednoduché například bruslaři.

Víceúčelová městská stezka Bohemia – Stará Ovčárna propojí dvě důležité části města Sokolov, které v tuto chvíli postrádají jakékoliv přímé napojení, vyjma silnic pro auta.

Premiér Andrej Babiš spolu s ministry Karlem Havlíčkem a Janou Maláčovou při návštěvě Sokolova
Musí se jednat rychle. Odklad propouštění lidí není řešením

Cyklostezka povede k chemickým závodům ulicemi Tovární, Mičurinova, podél zahrad do Těšovic, překříží ulici K. H. Borovského a dále M. Majerové a Švabinského. Poté přes Lobezský potok na Starou Ovčárnu.

„Cyklostezky umožní lidem dojíždět bezpečně na kolech do práce, mladým do škol anebo za jinými službami, takže jsem pro,“ říká jeden z oslovených cyklistů Karel Mlejnský.

V projektu bylo pamatováno i na chodce, cyklostezky připravili jako společné.

„Před oficiálním otevřením zbývá dořešit, kam umístit přístřešek pro kola. Přesunut bude ze současného místa u autobusové zastávky asi ke zdravotnickému středisku. Zmizí i sloup elektrického vedení v Mičurinově ulici,“ dodal mluvčí.