Pouze dva týdny vydrželi v Sokolově informační cedule nainstalované kvůli nové naučné botanické stezce v Husových sadech a v sokolovském zámeckém parku. Nejvíce tabulek informujících o zeleni zničili vandalové v těsné blízkosti sídla Městské policie v Sokolově. Podle zástupců města řádili nenechavci v noci, kdy strážnící neslouží.

„Tohle prostě nechápu. Někdo šel kolem cedule a skočil na ní. Zajímalo by mě, koho to může bavit?!“ zlobí se sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák. „Musíme je nechat opravit. Chtělo by to doslova blbůmvzdorný materiál, aby cedule vydrželi alespoň pět let,“ doplnil rozhořčeně první mistostarosta města Zdeněk Berka.

Ničení stezky odsuzují také sami obyvatelé města.
„Zkrátka nemám slov. Kdo se může bavit tím, že něco zničí. Nápad zřídit botanickou stezku se mi moc líbí. Kdyby si vandalové raději přečetli, co v parku roste,“ řekla Marie Semková ze Sokolova, která si včera dopoledne torza prohlížela.

Za dvacet pět malých tabulek a sedm větších cedulí zaplatila sokolovská radnice čtyřistatisíc korun.
Ničení zařízení ve městě se stalo pro některé občany zábavou. Například nově nainstalované čekárny autobusů městské hromadné dopravy už stačilkdosi posprejovat. Včera zase Sokolovské technické služby opravovali vánoční výzdobu na sídlišti Michal.