Jsou to takzvaní chroničtí stěžovatelé, nebo jen správně upozorňují na nešvary, které ostatní opomíjejí? Řeč je o lidech, již neváhají třeba i opakovaně podávat nejrůznější stížnosti na úředníky, starosty, ale i sousedy. A do svého boje jsou ochotni zapojit třeba i média. Příkladem může být Marie Gregorová z Habartova. Ta už celý rok píše stížnosti na vedoucí pečovatelské služby Marii Pechrovou. A co na ni žaluje? „Paní Pechrová dostala pro pana Jirkala krajkovou záclonu, a protože se jí líbila, tak si ji ponechala a jemu dala obyčejnou silonovou. S tímto jsem se snažila seznámit starostu Ivo Zemka, ale ten mě hned přerušil slovy: Nebudu poslouchat vaše pohádky a budeme zvažovat vaši nájemní smlouvu,“ uvedla Gregorová.

Další věc, o které mluví, je spor kolem poukázky na pět set korun. „Byla jsem svědkem, kdy paní Pechrové byla doručena poukázka na 500 korun, která jí ale nepatřila. Přijetí popřela a následně pak zase přiznala,“ řekla Gregorová.

Kolotoč stížností zasáhl jak habartovskou radnici, policii, tak dokonce Krajský úřad Karlovarského kraje. Všechno ale bylo odloženo. „Tato věc byla v prosinci minulého roku ze strany policie odložena z důvodu, že prý nebyla naplněna skutková podstata věci. K tomu bych ráda řekla, že jsem paní Pechrovou nikdy nenařkla z toho, že by něco ukradla, ovšem ta při své výpovědi na policii uvedla, že jsem to řekla,“ sdělila Gregorová.

Vedoucí pečovatelské služby se o případu nechtěla příliš bavit. „Nezlobte se, ale nic vám k tomu neřeknu. Obraťte se na městský úřad. Co ale paní Gregorová říká, tak nic není pravda. Ta si stěžuje pořád a na všechny. Dávno je to vyřešené. Já jsem z toho sama už na padnutí,“ svěřila se Pechrová.
A jak se na spor dívají místní lidé? „Nevím, proč si ti senioři pořád na něco stěžují. Dostali se do hezkého domu s pečovatelskou službou a pořád remcají. Vždyť jim tam nic nechybí. Já to prostě nechápu,“ zlobila se jedna z dotázaných obyvatel města.

Na stranu Gregorové se nepřidal ani starosta. „Já bych to celé shrnul asi takto. Paní Gregorová je chronický stěžovatel. A všechny záležitosti, na které si u nás stěžovala, byly vyhodnoceny jako neoprávněné,“ konstatoval starosta Habartova Ivo Zemek.