Město Sokolov tak řeší nového provozovatele. „Provozovat terminál zřejmě bude naše městská organizace, společnost Sokolovská bytová," řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. Do konce tohoto roku má terminál ve výpůjčce Karlovarský kraj.

Smlouva s provozovatelem, Autobusy Karlovy Vary, je však podepsána jen do září 2016. Město proto požádalo kraj, aby smlouvu provozovateli do konce roku prodloužil.

„Sokolov musel tuto situaci řešit, aby nevzniklo dvouměsíční bezvládí a nehrozilo vrácení dotace. Proto jsme vyzvali Karlovarský kraj, aby prodloužil smlouvu se stávajícím provozovatelem do konce letošního roku," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Stavba terminálu v Sokolově byla dokončena v roce 2011 a stála 100 milionů korun. Dotaci z evropských fondů na jeho výstavbu získal Karlovarský kraj, který se na financování spolu s městem a státem také podílel. Na novém terminálu si cestující nejvíce stěžují na absenci teplé čekárny a chybějící toalety. 

Hned po vyřešení provozovatele dopravního terminálu se musí město vrhnout na provozovatele městské hromadné dopravy v Sokolově. Tomu stávajícímu, jímž jsou Autobusy KV, končí smlouva v roce 2018.

„Uložili jsme odboru správy majetku, aby k tomu vypracoval variantní řešení. Mohlo by se zdát, že je na to ještě dost času, ale pokud bychom se rozhodli jít variantou koncesního řízení, to trvá minimálně rok a půl," konstatoval Jakobec.