Poprvé před zraky veřejnosti, a navíc slavnostně stavěli v sobotu Krasličtí vyzdobenou májku. V posledních letech pokaždé stávala na náměstí, kde ji do země usadili pracovníci technických služeb. Avšak bez muziky, obecenstva a všeobecného veselí. Tentokrát to bylo jiné. Krasličtí se sešli na prostranství vedle kostela Božího těla, kde je vítala živá country hudba, točené pivo a občerstvení. Dobrý začátek pro společné setkání. „Na tomto místě se nacházela čistička odpadních vod. Po jejím zrušení tu zbyla volná plocha, která je příhodná pro pořádání nejrůznějších kulturních a společenských akcí. Doufejme, že jich bude co nejvíce," usmál se Josef Konrád, předseda Spolku přátel města Kraslice. Právě tento spolek byl organizátorem sobotní akce, kterou by však sám, bez pomoci města, hasičů, technických služeb a místních podnikatelů uspořádat nemohl.

Ze všeho nejvíce byl dav zvědavý, jak se podaří májku usadit. „Přátelé, jelikož ji takto stavíme poprvé, přejděte, prosím, se svými dětmi raději stranou," zvolal k lidem místostarosta Kraslic Otakar Mika. Ten pak vyzval partu chlapů, aby májku zdvihli. „Je trochu nakřivo," špitali přihlížející. „To nevadí, hlavně že nespadne," zaznělo z davu.

„Vždy se mi líbilo, jak slavnostně stavějí májku například v Jindřichovicích. Teď se pokoušíme tuto tradici zakořenit i u nás," řekl starosta města Zdeněk Brantl. Aby Krasličtí o májku přes noc nepřišli, pověřili hlídáním dva členy okrašlovacího spolku. „V noci jsme vůbec nespali. Májku nikdo ukrást nechtěl, takže jsme měli poklidnou službu. Abychom se nenudili, pouštěli jsme si filmy na přenosném DVD přehrávači," pověděl v neděli ráno jeden z pověřených hlídačů Petr Novák.