Městská policie v Chodově aktuálně bedlivě sleduje dění u městských kontejnerů. Ve městě se totiž začaly množit případy, kdy je ve velkém využívali lidé z jiných měst nebo do kontejnerů vyhazovali nevhodný odpad. Navíc došlo ke zrušení čtyř stálých stanovišť kontejnerů, s čímž souvisí zvýšené riziko vzniku černých skládek. Strážníci tak dění na těchto místech monitorují a hříšníky neváhají pokutovat.

„Od obyvatelstva už jsme měli delší dobu zprávy, že kontejnery využívají i podnikatelské subjekty, a především hojně i lidé z jiných měst a obcí. Rozhodli jsme se tak zrušit permanentní umístění kontejnerů u garáží a zároveň na příslušných místech zvýšit nad kontejnery dohled," vysvětlil starosta Chodova Patrik Pizinger. Podle něj byl Chodov posledním městem v regionu, které mělo kontejnery umístěné nastálo. Nově se na stanovištích budou objevovat v pravidelných intervalech. Město tak ušetří až statisíce korun ročně. „S tím bohužel souvisí i riziko vzniku černých skládek. Ušetřené peníze si tak ponecháváme jako rezervu na jejich případnou likvidaci," uvedl starosta a připomněl, že občané Chodova mohou využívat také moderní sběrný dvůr, který je nyní otevřen už sedm dní v týdnu.

Velkoobjemové kontejnery jsou tak teď pod ostřížím zrakem chodovských městských strážníků. „Dispečeři městské policie sledují příslušné prostory na kamerách. Pokud vidí, že se tam děje něco podezřelého, dávají okamžitě vědět strážníkům a ti vyrážejí na místo. K dispozici mají strážníci také fotopasti, které fungují i přes internet, a pokud na místě zaznamenají pohyb, také hned vyšlou signál. Přistižené pak čeká přinejmenším pokuta," popsal Pizinger.

Přistihnout už se strážníkům podařilo tři hříšníky, kteří do Chodova přivezli smetí z Nejdku a Karlových Varů. A to navzdory tomu, že pokuta může dosáhnout až výše pěti tisíc korun. A někdy nejen to. „Jeden z přistižených musel kromě blokové pokuty vyloženou stavební suť naložit zpátky na vůz a odvézt," popsal jeden z posledních případů velitel Městské policie v Chodově Ladislav Staněk.