Muž, šokovaný nečekaným návštěvníkem, okamžitě zatelefonoval na služebnu městské policie. Popisoval, že po ulici se plazí had, kterého nedokázal identifikovat.

„Zaslal nám také jeho fotografii, podle které jsme zjistili, že by se mohlo jednat o hroznýše královského,“ uvedl velitel chodovské městské policie Antonín Kortus.

Strážníci na místo dorazili rychle, aby zabránili případnému ohrožení obyvatel i samotného hada. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o hroznýše královského. Tento druh hada, známý svou délkou a sílou, se běžně vyskytuje v tropických oblastech a v domácích teráriích jako exotický mazlíček.

„Strážníci si s sebou vzali odchytové pomůcky, které ve většině případů používáme pro odchyt psů a látkový pytel, do kterého hada rychle odchytili,“ popsal zásah velitel.

Poté strážníci hadovi zajistili bezpečný převoz, kde se odborníci postarají o jeho další osud. Zatím není jasné, jak se hroznýš královský ocitl v ulicích Chodova na Sokolovsku, ale pravděpodobně se jedná o uprchlého domácího mazlíčka.

Po hadovi se zatím nesháněl žádný chovatel a ani někdo jiný. „Plaz tak nakonec skončil v karlovarské jedné firmě s chovatelskými potřebami. „Hadovi se tam prý asi líbí, začal se jim svlékat z kůže,“ uzavřel Antonín Kortus.

close Strážníci oři odchytu hada. Foto: MP Chodov info Zdroj: MP Chodov zoom_in Strážníci oři odchytu hada. Foto: MP Chodov

Po záchraně labutě a odchytu splašené kozy v průmyslové hale si připsali chodovští strážníci na svůj seznam další kuriózní akci.