Ulice příhraničního města Kraslice nezačne hlídat městská policie. Zastupitelé už poněkolikáté odložili účinnost vyhlášky zřízení MP. Tentokrát o více než tři roky.
O zřízení městské policie se ve městě mluví už roky a vedly se o ní dlouhé, často bouřlivé diskuse. Už to vypadalo, že městská policie vznikne od poloviny příštího roku. Teď je ale vše jinak. „Účinnost vyhlášky se odkládá do 31. prosince 2018," řekl starosta Kraslic Roman Kotilínek.

Překvapivé je, že zastupitelé byli téměř jednotní. Proti odložení vyhlášky byl jediný zastupitel. Převážil tak názor, že Kraslice mají jiné priority a potřebují investovat v jiných oblastech. „Jde například o městský majetek. Potřebujeme budovat chodníky, parkoviště a stabilizovat zdravotnictví," říká radní Zdeněk Bíba, jehož sdružení SOS před nedávnem navrhlo úplné zrušení vyhlášky. To ale podporu nenašlo. SOS poukazovalo na to, že zřízení a provoz městské policie by byly pro město nákladné a pětičlenná městská policie by byla neúčinná.

Zastupitelé nyní mluví o tom, že dospěli ke kompromisu. „Myslím, že toto řešení bylo v dané době a situaci tím nejlepším možným kompromisem, zvláště s přihlédnutím k celkové bezpečnostní situaci ve městě a také s ohledem na řešení jiných potřeb, které vidím v tuto chvíli spíše prioritní, jako například řešení úkolů v sociální a zdravotní oblasti. Samozřejmě, ani já nevylučuji, že může nastat taková změna v zajištění bezpečí a pořádku ve městě, že se k otázce zřízení městské policie nakonec vrátíme jako k aktuální," dodal Kotilínek.

Veřejnost je nyní rozdělena na dva tábory. Jedni by strážníky uvítali. Další pak dokonce sepisovali petici proti.