Humanitární středisko Českého Červeného kříže v Karlových Varech po svátcích znovu zahájí provoz 9. ledna. Žádné velké změny se zde nechystají.
Potvrdila to Hermína Kaňková, dosavadní ředitelka Oblastního spolku Českého Červeného kříže. „Pátého prosince jsme středisko uzavřeli, protože během svátků lidé většinou k nám stejně nedocházejí. Znovu budeme středisko otevírat 9. ledna. Provozním dnem, kdy k nám lidé mohou nosit oblečení a další věci, zůstává stále středa,“ informovala Kaňková.

Podle ní se pracovníci Červeného kříže setkávají stále častěji s tím, že přibývá lidí, kteří se dostávají do sociálních problémů. „Je pravda, že jich k nám dochází stále víc. Snažíme se je ošatit a pomáhat jim různými způsoby,“ doplnila odstupující ředitelka.

Během ledna zároveň předá Kaňková funkci své následovnici. „Dohodli jsme se na mém odstoupení na valném shromáždění 18. prosince. Cítila jsem po spoustě let už velkou únavu a také mi dělala potíže moderní počítačová technika. Stále však budu pro Kříž pracovat,“ vysvětlila Kaňková. „Během ledna budu postupně předávat svou funkci Věře Sládkové a seznámím ji ještě podrobněji s chodem humanitárního střediska. Doufám, že si lidé k nám do Kollárovy ulice 17 najdou cestu i v dalších letech,“ dodala Kaňková.