Město v těchto dnech řeší další postup. Zatím nechalo opravit část střechy nad strojovnou. Už nyní odhaduje, že to nebude jediná oprava, a padají názory o špatném technologickém postupu při rekonstrukci. „Necháme si zpracovat odborný posudek. Ten by měl posoudit, zda se zatékánía zničení některých komponentů po devíti letech stalopřirozenou cestou, anebo zda to tehdy udělali špatně,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

Firma, která rekonstrukci prováděla, podle místostarosty stále existuje. Záruka byla ale tehdy podle smlouvy stanovena na pět let.

Na účtě už nejsou ani žádné finanční jistoty, které by se k této akci vázaly.

„Tyto finance, takzvané zádržné, držíme po dobu záruky. Poté je praxe taková, že si firma o peníze zažádáa my je vracíme,“ konstatovala vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Klepáčková.

Poprvé zateklo do míst nad juniorskou šatnou. Poté nad strojovnu. „Ve druhém případě je třeba zabránit zatékání, které by mohlo ohrozit technologii v budově. Náklady na opravu se pohybují kolem 963 tisíc korun,“ potvrdil mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Na provoz zimního stadionu nebude mít podle vedení města oprava střechy strojovny žádný vliv. Řemeslníky přitom čeká poměrně náročná práce. Musejí rozebrat skoro celou starou střešní konstrukci o velikosti kolem 353 metrů čtverečních. Stavební prvky, které nebudou poškozeny, zůstanou zachovány, ostatní čeká výměna. Tyto opravy si vyžádají zhruba další milion korun. Právě nová střecha je dominantou zimního stadionu. Právě ji zahrnovala dřívější rekonstrukce. Návštěvníci zimního stadionu se pod ní mohou cítit mnohem bezpečněji. Nová konstrukce střechy je totiž tvořena dřevěnými vazníky, které mají lepší požární odolnost než kov. Nedávno se sportovci dočkali také nového zázemí v podobě opravených šatena sociálních zařízení.

„Myslím, že za ty peníze, které se vrazily do rekonstrukce, by se postavil nový stadion na zelené loucea byl klid,“ konstatoval jeden z občanů Sokolova Matěj Chrástecký.