Mnohem bezpečněji se prý budou cítit návštěvníci zimního stadionu v Sokolově. Alespoň to tvrdí stavbaři o nové konstrukci střechy tvořené dřevěnými vazníky, které mají lepší požární odolnost než kov. Navíc upozorňují, že dřevo lepené po vrstvách má i další výhody.

„Nemusí se natírat a má neomezenou životnost. Dnes se používají prakticky po celé Evropě. Při požáru dřevěné vazníky udrží déle konstrukci, kdežto kov se zkroutí a dojde ke zřícení mnohem dříve. Návštěvníci mají tak delší čas na evakuaci,“ uvedl stavbyvedoucí Václav Hroch.
Jak dále dodal, co se týče kapacity stadionu, ta zůstane stejná. Samozřejmostí budou nová sedadla, nátěry a elektroinstalace. Chloubou bude moderní vzduchotechnika s odvlhčováním, která zajistí nejen pro dřevěný krov, ale i pro diváky optimální klima.

Z konstrukce na místě zůstávají původní vzpěry. „Betonové vzpěry, na které jsou vazníky montovány, prošly odtrhovými zkouškami a jsou na tom velice dobře,“ řekl jeden z dělníků na stavbě. Jeho slova potvrdil i stavbyvedoucí: „Měřili jsme sondami a kousky betonu jsme posílali do laboratoře. Mohu říci, že stavbaři v 70. letech odvedli poctivou práci.“

Pokud jde o novinky na stadionu, nějaké budou a týkají se především bezpečnosti. „Přísné normy zajistí, že při požáru čidla automaticky otevřou dveře, okna, vzduchotechnika odsaje kouř a zároveň jsou ihned vyrozuměni hasiči,“ dodal Václav Hroch.
Otevření stadionu se nemohou dočkat nejen hokejisté, ale například i jejich rodiče. „Je to komplikace. Syn musí dojíždět na led do Chebu, a přichází tak o výuku ve škole. Situaci ale chápu a nedá se nic dělat,“ sdělil otec hokejisty Pavel Juránek.

Práce stavbaři ukončí na jaře příštího roku.