„Začínáme reagovat na zvyšující se počet tříd a nárůst potřeb této školy. Podle plánu, který byl dojednán na začátku spolupráce, je nutné zajistit nové prostory v samostatném objektu,“ uvedl ředitel ISŠTE Pavel Janus. Našly se v pavilonu dílen sousední základní školy v ulici Pionýrů, který ISŠTE na 20 let smluvně zapůjčilo město Sokolov. V současné době se dělají projektové práce na tuto budovu a zároveň přípravné práce pro žáky a zhruba 16 zaměstnanců střední policejní školy přímo v objektu ISŠTE, tak aby sídlili v samostatných částech školy. „Jakmile bude možnost využívat opravené budovy ZŠ Pionýrů, přesuneme je do samostatného objektu a do uvolněných prostor bychom rádi přesunuli některá naše odloučená pracoviště,“ doplnil Janus s tím, že by se tak mělo stát nejpozději do letošních Vánoc.

Pro nové žáky jsou připravena i další dvě patra v domově mládeže, nadstandardně vybavená. Přibylo sedm nových vyučujících pouze pro potřeby policejní školy, která nově zajistí pro prváky i třídní učitele.

Problémy s prostory ale bude řešit ředitel i v dalších letech. „Nemůžeme tímto uspokojit potřeby v celém maturitním cyklu, to předpokládá zhruba 256 frekventantů a 36 zaměstnanců,“ podotkl.

Zájem o studium těší také zřizovatele školy, krajský úřad. Má to však jedno ale. „Je velký zájem, zejména však dětí z našeho kraje, což mě malinko mrzí, byli bychom raději, kdyby byl zájem i z okolních krajů,“ poznamenal krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč. Původním záměrem při zřizování pobočky školy bylo přivést do regionu i žáky z ostatních krajů.