Střelba byla provedena z perkusních pušek – předovek. Jednalo se o střelbu na mezinárodní pistolový terč ve vzdálenosti 50 metrů, každý střelec provedl samostatně 6 výstřelů v předem stanoveném čase 15 min.
Podmínky pro střelbu z předovek jsou vždy různé a záleží na mnoho okolnostech. Jedná se například o ukládání a dávkování střelného prachu, řádně vyčištěná zbraň, řádně napuštěná ucpávka a přesné dodržení všech postupů při nabíjení a manipulace se zbraní.
Při seznamování členů s prováděním střeleb bylo vidět, že jsou opravdu překvapeni a někteří možná maličko podcenili přípravu na střelby. Dalo by se říci, že se jednalo i o prověrku připravenosti na střelby. Nakonec střelby dopadly bez zranění a ve vší spokojenosti.
Jako další překvapení bylo slavnostní vyhlášení mistra střeleb pro rok 2007. Za účelem vyhlášení mistra byl zakoupen i putovní pohár a drobné pozornosti pro první tři střelce v pořadí.
Střeleb se zúčastnilo celkem 7 členů sboru. Na třetím místě se umístil střelec Vladimír Netolický, na druhém místě střelec-tambor Albert Van Wesemael ml. a na prvním místě se zaslouženě umístila střelkyně Jana Sobotová. Myslím si, že mistrem střeleb Sboru loketských ostrostřelců na rok 2007 se stala členka, která si zasluhuje obdiv a uznání všech účastníků za její výkon a nasazení při všech akcí našeho sboru.
Po vyhlášení výsledků jsme ještě rokovali o dalších plánech našeho sboru a stanovili termín další schůzky (3. 12. 2007) a to již v naší klubovně v Lokti. Dle reakcí členů na mistrovské střelby si dovoluji tvrdit, že se po několika desetiletí obnovila tradice, která byla vždy vnímána veřejností i jako společenská a sportovní akce.
Konečné moto na závěr – sláva vítězi a vstříc konání střeleb o krále a mistra Sboru loketských ostrostřelců v roce 2008.