Na milovníky běžkaření čeká jubilejní desátý ročník oblíbeného závodu Stříbrná stopa. Ten opět po roce pořádá Tělovýchovná jednota Horal Stříbrná. Závody se budou konat už 28. ledna. „Na účastníky čeká trať dlouhá asi patnáct kilometrů. Zdolají úsek nad horní stanici vleku Lišák. Stopa bude vytvořena mezi Tisovským a Olověným vrchem,“ sdělil za pořadatele Boris Jirsík, který očekává start desítek závodníků.

Zájemci se podle Jirsíka mohou stále hlásit například na e-mailu beran@dss-svatava.cz. Uzávěrka je 26. ledna. „Bude samozřejmě možné přihlásit se i při prezenci, avšak bez nároku na číslo podle umístění v minulém ročníku,“ poznamenal. Závodní kancelář pak bude otevřena v den závodu od devíti do deseti hodin, kdy pořadatelé vydají startovní čísla. Poté už se účastníci vydají kotvou k trati. Hromadný start je stanoven na jedenáctou hodinu. Výsledky pak budou vyhlášeny hodinu po dojetí posledního závodníka. „Startovné je sto korun,“ uvedl ředitel závodu Jiří Beran.

Pořadatelé doufají, že pro závod bude příznivé počasí, jako tomu bylo o víkendu. Toho využily stovky vyznavačů zimních sportů. Ti zavítali do skiareálu v Bublavě, kde se letos poprvé svezli na kilometrové sjezdovce se sedačkovou lanovkou, a také právě do Lišáku ve Stříbrné.