Zásadní novinka čeká na vyznavače zimních sportů, kteří v letošní lyžařské sezóně zamíří do skiareálu Lišák v horské obci Stříbrná. Vlekaři se pustili do zásadních oprav a instalace moderního odbavovacího systému.

Lyžaři se tak ke kotvě dostanou novými turnikety, které v areálu dosud chyběly. Platnost permanentek v uplynulých sezónách tak musela kontrolovat obsluha.

Podle provozovatele areálu Jana Izáka je však nejpodstatnější investicí repas pohonu a zabezpečení lyžařského vleku. „Disponujeme tak nyní nejmodernějším zařízením,“ poznamenal Izák. Opravy byly podle jeho slov možné díky daru Sokolovské uhelné.

Lyžaři poznají změny i přímo na svahu. „Zlikvidovali jsme terénními úpravami jeden z nejstrmějších svahů. Jízda tak bude pohodlnější,“ poznamenal Izák.
Právě nové investice mají na sjezdovky přilákat více lyžařů a snowboardistů. Pokud se totiž vydaří několik následujících sezón, chtěli by ve Stříbrné vybudovat po vzoru sousední Bublavy zasněžovací systém, díky němuž by se sezóna v případě dobrých klimatických podmínek rapidně prodloužila.

V souvislosti se zavedením turniketů změní Stříbrná i prodej permanentek. Zakoupit si ji bude možné třeba i na jednu hodinu. Ta bude pro dospělé stát sto a pro děti sedmdesát korun. Například za celodenní jízdné pak dospělí lyžaři zaplatí 230 a děti 170 korun.

I samotná obec hodlá v budoucnu do zimních sportů významněji investovat. Podle starosty Stříbrné Borise Jirsíka se tak ale nestane dřív, dokud vesnice nespraví například rozbité obecní komunikace.