Lyžařská výbava schovaná v lyžárně a kantoři místo sjíždění svahů se svými žáky vymýšlejí náhradní program. Přesně tak to vypadá kvůli nedostatku sněhu na lyžařském výcviku ve Stříbrné, kterého se tento týden účastnísedmá třída Obchodní akademie a gymnázia Chodov. Stejné to bylo i minulý týden, kdy výcvik měli studenti prvního ročníku. Jak ale sami školáci říkají, rozhodně se nenudí.

„Lyžařský výcvik se proměnil v turistiku na horách a soutěžení. Stejné to bylo i loni. Nechtěli jsme ale výcvik rušit, protože například u studentů prvních ročníků se stmeluje kolektiv,“ říká tělocvikář Karel Jirovec. Pro děti se svými kolegy připravil například turnaj v piškvorkách, kuželkách nebo stolním fotbalu. Školáci také zdolali orientační závod. Na vyznačené trase tak plnili různé úkoly a sháněli historické údaje o Kraslicku. „Doufáme, že letos ještě napadne sníh a s dětmi vyrazíme na lyže aspoň někdy o víkendu,“ dodal Jirovec.

Samotní školáci si ale na nudu nestěžují. „Lyžování nevyšlo. I tak je ale program zábavný. Viděli jsme aspoň umělý sníh v Bublavě,“ směje se žačka Barbora Havelková. Přiznává ale, že s lyžařským výcvikem měli rodiče akorát starosti. Potvrzuje to i matka Eva Lorenzová. „Řada rodičů výbavu musela koupit. To je dnes finančně náročné. My jsem si jí naštěstí vypůjčili. Dcera je v sedmé třídě, takže jí čeká ještě lyžařský výcvik v prvním ročníků. Doufám, že se zimy bez sněhu už nebudou opakovat a děti se naučí lyžovat,“ doplnila.